Apple посилює «війну» із своїм постачальником чіпів Qualcomm

Apple посилює «війну» із своїм постачальником чіпів Qualcomm

Крім порушень контракту, технологічного гіганта обурила додаткова плата за ліцензію

Apple посилює «війну» із своїм постачальником чіпів Qualcomm
фото Shutterstock

Apple посилила юридичну атаку на компанію-виробника чіпів Qualcomm, стверджуючи у федеральному суді, що ліцензійні домовленості,що гарантували постачальнику чіпів відсоток з кожного виготовленого iPhone були недійсними.  Про це повідомляє Reuters.

У випадку успіху атаки, Apple зможе підірвати основний принцип бізнес-моделі Qualcomm.

Apple подала до суду на Qualcomm в Сан-Дієго у січні, заявивши, що чіпмейкер незаконно утримав $1 млрд за рахунок знижок через те, що перед цим Apple допомогла корейським регуляторам розслідувати справу пов’язану з діяльністю Qualcomm.

Початковий позов був відносно вузьким, основна увага була сконцентрована на порушенні компанією Qualcomm контракту. Але нова заява розширює вимоги Apple і має на меті повністю зупинити бізнес-модель компанії Qualcomm.

Як повідомляється, у вівторок Apple перейняла практику компанії Qualcomm, відому як «немає ліцензії, немає чіпів». Таким чином, відтепер технологічний гігант вимагає від усі клієнтів Qualcomm підписувати угоду про патентну ліцензію.

Ліцензія дозволяла Qualcomm отримувати відсоток від загальної ціни продажу iPhone в обмін на поставку модемних чіпів, які дозволяють телефонам під’єднуватись до стільникових мереж.

Apple переконана, що Qualcomm має право на отримання однієї «винагороди» –  за свою інтелектуальну власність та продукцію, а не за ліцензію на патент або на чіп. Apple хоче купувати чіпи не підписуючи ліцензію, яка змусить її платити частину загальної ціни від продажу кожного проданого смартфону. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті