Уряд поставив завдання до 2020 року забезпечити енергетичну безпеку в газовій сфері

Уряд поставив завдання до 2020 року забезпечити енергетичну безпеку в газовій сфері

Наразі Україна видобуває всього 2% власних розвіданих запасів газу

Уряд взяв за мету до 2020 року видобувати від 27 млрд куб. м українського газу щорічно. За умови розумного споживання енергоносіїв як населенням, так і бізнесом, в тому числі бюджетними установами, цього обсягу буде достатньо для забезпечення держави власним газом.

Про це повідомив прес-центр Віце-прем’єр-міністра України Володимира Кістіона, передає Урядовий Портал.

За словами Кістіона, у 2014-2015 роках роботи зі збільшення видобутку газу не проводились, що призвелодо видобутку українського газу у обсязі 15,1 мільярда кубічних метрів, а у 2015 році – тільки 14,5 мільярда.

Віце-прем’єр-міністр стверджує, що  якщо не вести роботи на перспективу, то свердловини вичерпують свій ресурс, і добовий видобуток газу на свердловині падає.

Кістіон вважає, що Укргазвидобування може консолідувати приблизно 15 мільярдів гривень на рік чистих інвестицій для технічної модернізації і виконання робіт з розвідки. Крім того, компанія у вигляді податків і зборів, в тому числі рентної плати, направить в державний бюджет майже 36 мільярдів гривень у 2017 році.

Цього року план видобутку газу Укргазвидобуванням повинен досягнути 15,5 мільярда кубічних метрів. У прес-центрі повідомляється, що для цього компанія отримала додаткові спецдозволи, прийнято розроблений Урядом закон, який дозволяє здійснити децентралізацію рентної плати – тобто передати її частину органам місцевого самоврядування тих територій, на яких здійснюється видобуток газу

Україна видобуває всього 2% власних розвіданих запасів газу, тоді як середній показник в європейських країнах становить 8-12%, каже Віце-прем’єр-міністр

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті