Рішення про створення органу для розслідування корупції в ПАРЄ прийнято

Рішення про створення органу для розслідування корупції в ПАРЄ прийнято

А Росія проти

Рішення про створення органу для розслідування корупції в ПАРЄ прийнято
Педро Аграмунт, президент ПАРЄ
Фото Council of Europe Parliamentary Assembly

Орган з розслідування корупції створять у Парламентській асамблеї Ради Європи. Про це у своєму Твіттері повідомив постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

«Комітет міністрів Ради Європи щойно ухвалив рішення підтримати створення органу з розслідування корупції в ПАРЄ», – написав постпред.

Він також наголосив, що Росія голосувала проти цього рішення.

Нагадаємо, наприкінці травня було сформовано склад незалежного органу, який буде проводити розслідування щодо звинувачень у корупції членів ПАРЄ.

Причиною розслідування стала поїздка у Сирію президента асамблеї Педро Аграмунта, який з’їздив в охоплену війною країну разом з депутатами Держдуми Росії й за їх кошти. При цьому російські делегати не є членами ПАРЄ, оскільки вони, уникаючи санкцій, відмовилися подавати до Страсбурга перелік своєї делегації. Тому лишається незрозумілим статус Аграмунта на чолі делегації, адже ані Асамблея, ані її органи не уповноважували його на такі дії.

Українська делегація в ПАРЄ ініціювала імпічмент президента ПАРЄ.

Саме на адресу Аграмунта лунають звинувачення в причетності до корупції в ПАРЄ. В квітні було оголошено про політичну домовленість про його відставку, однак Аграмунт і досі залишається на посаді президента ПАРЄ.

Як повідомлялося, Аграмунт не дотримав свого слова і не подав у відставку з посади президента ПАРЄ, попри попередню домовленість з політичними групами асамблеї.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті