У Данії за відмивання грошей тепер садитимуть надовго

У Данії за відмивання грошей тепер садитимуть надовго

Новий закон дозволить притягувати до відповідальності ширше коло причетних осіб

У Данії підвищать покарання за відмивання грошей. Крім того покарання пошириться на всіх, хто володів, але не поділився інформацією про відмивання грошей, несплату податків та фінансування тероризму, повідомляє Reuters з посиланням на оприлюднену данським урядом заяву.

Згідно із законопроектом, мінімальне покарання буде збільшено до 8 років позбавлення волі, тоді як зараз це 6 років. Банкіри, адвокати та радники за новим законом також будуть отримувати суворе покарання.

Данський орган фінансового нагляду (FSA) матиме повноваження видаляти членів правління або анулювати ліцензію банку, якщо вони визнані винними.

Законопроект, який буде прийнятий в парламенті восени, став актуальним після підозр у відмиванні грошей стосовно двох найбільших банків Скандинавії: Nordea і Danske Bank, зазначає видання.

За даними данських ЗМІ, щодо цих банків велося розслідування владою Молдови та Литви, їх підозрювали у відмиванні грошей в період між 2011 і 2014 рр. через закордонні філіали. Обидва банки заявили, що вони співпрацюють зі слідством.

Нагадаємо, британські банки відмили $740 млн, виведених з Росії. За документами, $20 млрд було виведено з Росії за 4 роки – з 2010 по 2014-й, ці кошти пройшли через 17 найбільших британських банків, серед яких HSBC, Royal Bank of Scotland, Lloyds, Barclays, Coutts.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті