Законопроект про Конституційний суд був проголосований Радою

Законопроект про Конституційний суд був проголосований Радою

У ході обговорення деякі нардепи були обурені, що даний законопроект розглядають на поточній сесії, коли аналогічний документ раніше був відхилений

Проект закону №6427-д про Конституційний суд був прийнятий Верховною Радою за основу. Про це повідомляє Інтерфакс.

Ініціативу в першому читанні підтримали 231 народний депутат на пленарному засіданні в четвер.

Проектом передбачається, що по шість суддів призначають президент України, Верховна Рада і з'їзд суддів України. Разом з тим, КС отримає повноваження на здійснення конституційних проваджень за умови вступу в повноваження не менше двох третин суддів.

Формами звернення до КС є конституційне подання, конституційне звернення і конституційна скарга.

Законопроект передбачає, що в складі КС України діють Велика палата, два сенату і шість колегій.

Конституційною скаргою, згідно із законопроектом, буде клопотання про перевірку на відповідність Конституції України закону або його окремих положень, що застосований в остаточному судовому рішенні. 

Автори ініціативи пропонують, щоб суддів призначали на дев'ять років без можливості повторного призначення. Передбачається, що кандидатів у судді КС будуть відбирати на конкурсній основі. Конкурсні комісії формуватимуться органами, які призначають суддів. На суддів КС буде поширюватися закон про державну службу.

У разі прийняття проекту закону звертатися до КС зі скаргами зможуть особи, які вважають, що застосований в остаточному судовому рішенні в їх справі закон України або його положення суперечать Основному закону.

Суддею КС, згідно із законопроектом, зможе бути громадянин України, який володіє державною мовою, який на день призначення досяг 40 років, з вищою юридичною освітою і стажем професійної діяльності не менше 15 років. Крім того, законом передбачено відбір суддів КС на конкурсній основі.

Проект закону передбачає, що посадовий оклад судді КС встановлюється в розмірі окладу судді Верховного суду. Винагорода судді КС складатиметься з посадового окладу та доплати за перебування на адміністративній посаді в цій судовій інстанції.

Раніше, 8 червня, народні депутати відмовилися підтримати в першому читанні даний законопроект №6427-д і направили його на повторне перше читання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло