Нові санкції для Росії: цього разу проти олімпійців країни

Нові санкції для Росії: цього разу проти олімпійців країни

Міжнародний олімпійський комітет не пробачив шахрайства і вирішує, яким чином покарати Росію

Міжнародний олімпійський комітет повідомив, що накладе на російських спортсменів санкції, враховуючи досвід попередніх Олімпійських ігор, коли урядові органи РФ сприяли вживанню заборонених стероїдів своїми спортсменами. Про це повідомляє The New York Times.

Скандал навколо російських спортсменів розгорівся у 2014 році, коли голова антидопінгової російської лабораторії Григорій Родченков підтвердив, що він і ФСБ допомогли олімпійцям країни використовувати заборонені стероїди на Олімпійських іграх у Ріо та у Сочі у 2014 році. Тоді Росія отримала 33 медалі, і 13 з них – «золото».

Дисциплінарне розслідування проти двох десятків спортсменів призвели до ануляції значної частини нагород, утім медалі із Сочі відмінені не були.

Поки розслідування ще тривають, голова Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах підкреслив, що Росія безперечно має бути покарана. Він сподівається, що питання буде вирішено до жовтня, оскільки тоді розпочнуться кваліфікаційні змагання до зимових Олімпійських ігор в Пхенчхані, Південна Корея.

«Ми хочемо зробити все якомога швидше, – сказав Бах. – Щоб прийти до відповідних санкцій, нам необхідно дізнатися, наскільки глибоко ця система впроваджена».

Наприкінці минулого року слідчий Річард Макларен, який вже понад року розслідує справу, дійшов висновку, що неможливо зрозуміти, наскільки обширними є схеми Росії. Він надав докази, які пов’язані безпосередньо із заступником міністра спорту і антидопінговим радником міністерства, обох з них було звільнено минулого літа.

Раніше цього місяця Кремль видав указ, щоб Росія прийняла рекомендації національної антидопінгової комісії для відновлення репутації антидопінгових органів Росії.

«З одного боку, ми бачили, як президент Росії сказав: «Так, у нас була ця проблема, ми маємо це визнати, – сказав Бах, – А з іншого – ми бачимо, як деякі чиновники та парламентарі намагаються все ігнорувати».

Нагадаємо, McDonald's на початку червня розірвала угоду з Міжнародним олімпійським комітетом і відмовилась бути спонсором Олімпійських ігор у Пхенчхані.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло