Сейм Польщі схвалив знесення радянських пам’ятників

Сейм Польщі схвалив знесення радянських пам’ятників

В Росії заявляють, що польським депутатам «знесло совість і голову»

Сейм Польщі схвалив знесення радянських пам’ятників
фото РАР/ wiadomosci.onet.pl

Польський сейм затвердив поправки до Закону про декомунізацію, якими передбачено в тому числі знесення пам’ятників, які прославляють комунізм та радянське минуле. Про це повідомляє польське видання Wiadomosci Onet.

За документ проголосували 408 депутатів, проти – 7, утрималися 15 осіб.

Закон про декомунізацію у Польщі набув чинності у квітні 2016 року. Він передбачає заборону на пропаганду тоталітарних режимів у назвах будівель, доріг, вулиць, мостів або площ, тобто використання прізвищ осіб, назв організацій, подій чи дат, які «символізують комунізм або інший тоталітарний режим».

Згідно з даними воєводств, в країні встановлено близько 490 монументів. Зноситися не будуть об'єкти, які встановлені на цвинтарях і далеко від публічних місць. Пам'ятники розбиратимуть після проведення консультацій з Інститутом національної пам'яті.

В Росії гостро відреагували на внутрішньополітичне рішення Польщі.

«Політики Польщі, які вважають за можливе знищувати пам’ятники на честь Червоної армії, вчиняють злочин проти своєї країни, знищують подяку тим, хто подарував мир Польщі та її народу», – заявила віце-спікер Держдуми Ірина Ярова, додавши що у депутатів польського Сейму «знесло совість і голову», повідомляє ТАСС.

Раніше повідомлялося, що у квітні цього року представник МЗС Росії Сергій Нечаєв заявив журналістам, що прийняття в Польщі закону, який дозволяє зносити радянські пам’ятники, може мати невиправні наслідки для відносин Варшави і Москви.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло