Нацбанк попередив про зміну реального ВВП у І кварталі 2017 року

Нацбанк попередив про зміну реального ВВП у І кварталі 2017 року

Високі темпи приросту інвестицій збереглися

Нацбанк попередив про зміну реального ВВП у І кварталі 2017 року
Фото прес-центр НБУ

Згідно з показниками ВВП за I квартал, опублікованими Держстатом, у січні-березні зростання реального ВВП сповільнилося до 2,5% у річному вимірі (попередня оцінка була 2,4% рік до року), а відносно попереднього кварталу його сезонно скоригований рівень знизився на 0,3%.

Загалом уповільнення річних темпів, порівняно з ІV кварталом 2016 року, було очікуваним, запевняє прес-служба НБУ.

Причин цього у центробанку назвали дві. По-перше, на відміну від кінця минулого року вже не було додатного внеску рослинництва, оскільки врахування рослинництва у статистиці с/г виробництва відбувається лише у період з червня до грудня. По-друге, з середини I кварталу припинилося транспортне сполучення з територіями ОРДЛО, до того ж там захоплено низку підприємств бойовиками.

Як наслідок, у І кварталі відновилося падіння валової доданої вартості сільського господарства та промисловості (на 0,7% р/р та 0,8% р/р відповідно).

Втім, підкреслюють у прес-службі Нацбанку, прискорилося зростання приватного споживання (до 2,8% р/р). Такі темпи зростання навіть перевищили оцінки НБУ на І квартал 2017 року.

У I кварталі очікувано збереглися й високі темпи приросту інвестицій (20,1% р/р). Високими обсягами продовжували зростати інвестиції в сільське господарство, промисловість, транспортні підприємства та сектор охорони здоров’я.

Отже поточна динаміка ВВП та його складових, попри активізацію приватного споживання та достатньо високий інвестиційний попит, свідчить про посилення ризиків, що зростання ВВП за результатами 2017 року може бути нижчим за прогноз НБУ (1,9% р/р), оприлюднений в Інфляційному звіті (квітень 2017 року).

До того ж Національний банк прогнозує на II квартал поточного року подальше уповільнення зростання економіки.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло