Парламент прийняв Закон про енергоефективність будівель
Закон дозволить створити в Україні прозорі умови роботи на ринку енергоаудиту
Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому проект закону «Про енергетичну ефективність будівель» за №4941-д.
Відповідне рішення підтримали 259 народних депутатів, передає «Інтерфакс».
Олена Бабак, заступник голови парламентського комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства, зазначила, що під час розгляду законопроекту при підготовці до другого читання до нього було направлено 202 поправки, 159 з яких враховано, 43 – відхилено.
За словами Бабак, в порівнянні з першим читанням в документі вдосконалено визначення енергоаудитора і розділені поняття енергоаудитора і фахівця з обстеження інженерних систем. Також відкориговано визначення мінімальних вимог до енергоефективності будівель і чіткіше сформований перелік будівель, для яких сертифікація енергоефективності обов'язкове.
Документ доповнили ще й статтею щодо саморегулюючих організацій у сфері енергоефективності, оскільки норми директив Євросоюзу вимагають присутності незалежних інституцій в сфері енергоефективності.
Як зазначив віце-прем'єр-міністр-міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, даний закон також дозволить створити в Україні прозорі умови роботи на ринку енергоаудиту.
У першому читанні проект закону «Про енергетичну ефективність будівель» парламент ухвалив 4 квітня 2017 року.
Документ передбачав введення обов'язкової сертифікації енергоефективності для об'єктів будівництва із середнім або значним класом наслідків, а також для будівель загальною опалювальною площею понад 250 кв. м, де розташовані органи державної влади або органи місцевого самоврядування та комунальні організації, в разі проведення ними реконструкції або модернізації таких будинків.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].