Парламент прийняв Закон про енергоефективність будівель

Парламент прийняв Закон про енергоефективність будівель

Закон дозволить створити в Україні прозорі умови роботи на ринку енергоаудиту

Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому проект закону «Про енергетичну ефективність будівель» за №4941-д.

Відповідне рішення підтримали 259 народних депутатів, передає «Інтерфакс».

Олена Бабак, заступник голови парламентського комітету з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства, зазначила, що під час розгляду законопроекту при підготовці до другого читання до нього було направлено 202 поправки, 159 з яких враховано, 43 – відхилено.

За словами Бабак, в порівнянні з першим читанням в документі вдосконалено визначення енергоаудитора і розділені поняття енергоаудитора і фахівця з обстеження інженерних систем. Також відкориговано визначення мінімальних вимог до енергоефективності будівель і чіткіше сформований перелік будівель, для яких сертифікація енергоефективності обов'язкове.

Документ доповнили ще й статтею щодо саморегулюючих організацій у сфері енергоефективності, оскільки норми директив Євросоюзу вимагають присутності незалежних інституцій в сфері енергоефективності.

Як зазначив віце-прем'єр-міністр-міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, даний закон також дозволить створити в Україні прозорі умови роботи на ринку енергоаудиту.

У першому читанні проект закону «Про енергетичну ефективність будівель» парламент ухвалив 4 квітня 2017 року.

Документ передбачав введення обов'язкової сертифікації енергоефективності для об'єктів будівництва із середнім або значним класом наслідків, а також для будівель загальною опалювальною площею понад 250 кв. м, де розташовані органи державної влади або органи місцевого самоврядування та комунальні організації, в разі проведення ними реконструкції або модернізації таких будинків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло