Верховна Рада ухвалила закон про гуманне ставлення до тварин

Верховна Рада ухвалила закон про гуманне ставлення до тварин

Максимальне покарання – вісім років позбавлення волі

Верховна Рада ухвалила закон про гуманне ставлення до тварин
Фото Олексiй Шустов

Верховна Рада ухвалила законопроект №5119-1 про зміни до законодавства щодо запровадження гуманного ставлення до тварин у другому читанні та в цілому. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України підтримали 257 нардепів, не голосували – 79 народних обранців.

Як повідомляє Еспресо.TV, відтепер за жорстоке поводження з тваринами, їх мордування або вчинення інших дій, що призвели до їхнього мучення чи каліцтва, штрафуватимуть на 200-500 неоподатковуваних мінімумів доходів. Раніше штраф становив 9-20 неоподатковуваних мінімумів.

Знущання над хребетними тваринами, а також нацькування їх одна на одну каратимуть арештом до шести місяців або обмеженням волі до трьох років (раніше був штраф або до півроку арешту).

Такі самі дії в присутності малолітнього каратимуть обмеженням волі на 3-5 років або позбавленням волі на той самий термін (раніше – штраф або обмеження волі до двох років).

Знущання над тваринами, вчинене з особливою жорстокістю, або якщо воно призвело до каліцтва чи загибелі тварини, або вчинене групою осіб, каратимуть позбавленням волі на 5-8 років (раніше такий пункт був відсутній).

Нагадаємо, на початку квітня депутати підтримали закон про кримінальну відповідальність за жорстокість до тварин у першому читанні. 

У коментарі для Mind адвокат Андрій Руденко тоді зазначив, що жорстоке поводження переважило за ступенем санкції хуліганство, і це є прогресивним та логічним, бо хуліганство передбачає до семи років позбавлення волі.

«По-перше, законопроект веде до посилення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами з максимальним терміном до восьми років позбавлення волі. Друге, Рада зробила спробу розмежувати адміністративну та кримінальну відповідальність. Тепер ніхто не зможе «піти» на адміністративне правопорушення. Третє, у правоохоронних органів з'являється можливість за певних умов здійснювати негласні слідчі дії відносно дохгантерів. Це дозволяє фіксувати порушення закону на самих різних стадіях його здійснення і не чекати жертв жорстокого поводження», – прокоментував тоді адвокат.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті