Гройсман: в РФ вугілля не закуповує жодна українська енергокомпанія

Гройсман: в РФ вугілля не закуповує жодна українська енергокомпанія

Уряд вживає всіх заходів щодо диверсифікації поставок палива

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман запевнив, що українські енергокомпанії не закуповують вугілля в Росії, а Кабмін вживає всіх необхідних заходів для диверсифікації поставок вугілля, особливо антрацитової групи, або ж заміщення його іншим паливом.

«Жодна енергокомпанія України не закуповує вугілля у країни-агресора. Уряд вживає всіх заходів щодо диверсифікації поставок палива, ми робимо заміщення вугілля, особливо дефіцитної антрацитовой групи, яка знаходиться в українських копальнях, що були вкрадені проросійськими бойовиками за допомогою деяких українських псевдопатріотів. Ми системно займаємося безпекою», – підкреслив прем'єр під час години запитань до уряду у Верховній Раді України в п'ятницю, повідомляє «Інтерфакс».

При цьому прем’єр-міністр наголосив на неприпустимості поширення практики блокад, як це було взимку 2017 року на Донбасі.

«Що стосується «махновщини», то я переконаний в тому, що народним депутатам треба читати законодавство і бути прикладом дотримання його норм, а не махати мандатом і хизуватися своєю недоторканністю. Знімайте недоторканність, станьте рівними перед законом і тоді займайтеся своєю громадською діяльністю», – запропонував Гройсман.

Нагадаємо, загалом на території України зупинилися майже всі антрацитові ТЕС. Це стало прямим наслідком припинення поставок вугілля із неконтрольованих територій. Але така ситуація на ринку теплогенерації напередодні літнього піку споживання електроенергії та початку накопичення вугілля до опалювального сезону 2017-2018 років – це сумна перспектива для всіх споживачів.

Втім, зазначимо, запаси дефіцитного антрацитового вугілля на складах українських теплоелектростанцій з 14 по 21 червня поточного року збільшилися на 5,8% – до 654 000 тонн

Водночас ДТЕК розширив поставки російського вугілля зі своїх ростовських шахт на українські теплоелектростанції. Якщо у квітні вугілля із шахти «Обухівська» отримувала Луганська ТЕС, то у травні вугілля з Росії повезли іще на два інші об’єкти компанії Ріната Ахметова – Придніпровську і Криворізьку ТЕС.

Питання поставок вугілля з Росії тісно переплетено із кредитним боргом ДТЕК перед російським Сбербанком та відмовою російських клієнтів купувати цей енергоносій у компанії Ахметова.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло