ДФС: Через блокаду Донбасу бюджет втратив понад 1 млрд грн податків

ДФС: Через блокаду Донбасу бюджет втратив понад 1 млрд грн податків

Україна втратила 35 великих підприємств

Бюджет України втратив понад 1 млрд грн податків за п'ять місяців блокади торгівлі з зоною АТО. Про це повідомив глава офісу великих платників податків ДФС Євген Бамбизов.

«У нас на обліку в офісі знаходиться 105 великих підприємств, зареєстрованих в зоні АТО (на підконтрольній Україні території)», – сказав Бамбизов.

За його словами, через захоплення українських компаній бойовиками з початку року було втрачено 35 великих підприємств. «Ці компанії продовжують залишатися платниками податків України, але податкові платежі від них зменшилися», – сказав він.

«Ми порахували не лише прямі втрати, а й непрямі – адже ці підприємства співпрацювали з портами, компаніями-перевізниками. За п'ять місяців ми втратили 1,05 млрд грн податкових надходжень», – пояснив Бамбизов.

Він зазначив, що найбільші втрати з податку на прибуток – загальна сума недоотриманих до бюджету коштів більше 600 млн грн. На другому місці – втрати від ПДВ (370,7 млн ​​грн).

Офіс великих платників податків зафіксував також недонадходження і за іншими податками: військовому збору (-10,4 млн грн), частки чистого прибутку (-82,6 млн грн), ПДФО (-30,9 млн грн) і ЄСВ (-107,8 млн грн).

«Найбільші втрати припадають на підприємства ДТЕК, в тому числі Східенерго, Свердловантрацит, Ровенькиантрацит, шахта Комсомолець Донбасу і інші компанії», – сказав Бамбизов.

«У списку компаній, від яких через блокаду зменшилися платежі в бюджет також Техремпоставка, Донбасенерго, Єнакіївський коксохімпром, Дніпровський меткомбінат, Маріупольський порт, АрселорМіттал Кривий Ріг та інші компанії», – підсумував він.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті