Приватбанк отримає 38,5 млрд грн докапіталізації від НБУ

Приватбанк отримає 38,5 млрд грн докапіталізації від НБУ

Це дозволить вийти на норматив адекватності капіталу 10%

Кабінет Міністрів вирішив докапіталізувати Приватбанк на 38,5 млрд гривень. Перший транш докапіталізації склав 22,5 млрд гривень. 

Про це в ході прес-брифінгу в п'ятницю повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк, передають Українські Новини.

Рішення було прийнято на підставі пропозицій Національного банку України, з урахуванням рекомендацій Експертно-аналітичної ради з питань участі держави у статутному капіталі банків та на основі висновку незалежного аудитора – компанії EY.

«Висновок аудитору свідчить про те, що банк був у гіршому стані, ніж вважалося на момент переходу банку в державну власність, та змушений сформувати додаткові резерви для покриття збитків від кредитних операцій. Отже, держава як акціонер знову змушена підтримати банк додатковим капіталом, щоб надалі забезпечити нормальну роботу та розвиток банку», – говориться в повідомлені міністрерства.

Капітал буде збільшений за рахунок випуску ОВДП. Монетизація цих облігацій не передбачена, а отже додаткова капіталізація банку не вплине на валютний ринок та рівень інфляції.

«У грудні минулого року колишні власники банку звернулися до уряду з проханням врятувати банк. У той же час вони зобов'язалися реструктуризувати кредитний портфель до 1 липня цього року для відшкодування державі завданих збитків. На жаль, єдине, що ми бачимо, – це скоординована юридична і медійна кампанія проти держави замість повернення коштів», – повідомив Данилюк.

Другий транш докапіталзіаціі ПриватБанку в 16 млрд грн, яким передбачено покриття уцінки заставного майна, отриманого в якості погашення заборгованості, може бути знижений за рахунок розробки та реалізації стратегії роботи з таким майном

У квітні НБУ оцінював необхідність додаткової докапіталізації Приватбанку в 30 млрд грн.

Мінфін вже докапіталізував банк на 116,8 млрд гривень, з яких на 9,8 млрд гривень – у 2017 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло