НБУ покращив порядок ідентифікації банківських груп

НБУ покращив порядок ідентифікації банківських груп

Введене поняття «прозорості» структури власності банківських груп

НБУ покращив порядок ідентифікації та визнання банківських груп з метою підвищити ефективність здійснення нагляду за ними на консолідованій основі.

Про це повідомляє прес-центр Нацбанку.

НБУ визначив, що свідчити про наявність контролю над учасниками банківської групи може          володіння найбільшою часткою статутного капіталу або акцій в компанії-учаснику групи; умова, що          члени органів управління одного учасника групи є працівниками або колишніми працівниками іншого учасника; наявність спільних джерел фінансування діяльності учасників групи; умова, що          члени органів управління компаній є пов’язаними особами з банком.

Нацбанк визначив три умови застосування даних ознак. По-перше, якщо інформація про структуру власності юридичної особи не дозволяє встановити її контролера. По-друге, якщо є задокументовані або публічно оголошені відомості про наявність контролю над юридичною особою. По-третє, якщо відсутня підтверджена інформація про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи.

Зміни до порядку ідентифікації та визнання банківських груп також передбачають введення поняття «прозора структура власності банківської групи»; можливість прийняття Національним банком рішення про відмову у припиненні визнання банківської групи; пом’якшення вимог щодо оформлення документів, виданих в іноземній державі; можливість продовження строку подання банком та розгляду Національним банком пакету документів про створення банківської групи до 30 календарних днів за умови наявності обґрунтованого клопотання; уточнення порядку інформування учасників банківської групи та контролера банківської групи стосовно прийнятих НБУ рішень про визнання банківської групи, визнання чи відмову у визнанні зміни структури власності банківської групи.

Зазначені зміни запроваджено постановою Правління НБУ від 22 червня 2017 року № 57 «Про затвердження Змін до Положення про порядок ідентифікації та визнання банківських груп», яка набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.

Нагадаємо, що за пропозицією Фонду гарантування вкладів і фізичних осіб Національний банк України 22 червня прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації «Діамантбанк».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло