НБУ покращив порядок ідентифікації банківських груп

НБУ покращив порядок ідентифікації банківських груп

Введене поняття «прозорості» структури власності банківських груп

НБУ покращив порядок ідентифікації та визнання банківських груп з метою підвищити ефективність здійснення нагляду за ними на консолідованій основі.

Про це повідомляє прес-центр Нацбанку.

НБУ визначив, що свідчити про наявність контролю над учасниками банківської групи може          володіння найбільшою часткою статутного капіталу або акцій в компанії-учаснику групи; умова, що          члени органів управління одного учасника групи є працівниками або колишніми працівниками іншого учасника; наявність спільних джерел фінансування діяльності учасників групи; умова, що          члени органів управління компаній є пов’язаними особами з банком.

Нацбанк визначив три умови застосування даних ознак. По-перше, якщо інформація про структуру власності юридичної особи не дозволяє встановити її контролера. По-друге, якщо є задокументовані або публічно оголошені відомості про наявність контролю над юридичною особою. По-третє, якщо відсутня підтверджена інформація про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи.

Зміни до порядку ідентифікації та визнання банківських груп також передбачають введення поняття «прозора структура власності банківської групи»; можливість прийняття Національним банком рішення про відмову у припиненні визнання банківської групи; пом’якшення вимог щодо оформлення документів, виданих в іноземній державі; можливість продовження строку подання банком та розгляду Національним банком пакету документів про створення банківської групи до 30 календарних днів за умови наявності обґрунтованого клопотання; уточнення порядку інформування учасників банківської групи та контролера банківської групи стосовно прийнятих НБУ рішень про визнання банківської групи, визнання чи відмову у визнанні зміни структури власності банківської групи.

Зазначені зміни запроваджено постановою Правління НБУ від 22 червня 2017 року № 57 «Про затвердження Змін до Положення про порядок ідентифікації та визнання банківських груп», яка набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.

Нагадаємо, що за пропозицією Фонду гарантування вкладів і фізичних осіб Національний банк України 22 червня прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації «Діамантбанк».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті