Прикордонники звітують про безвіз: за 2 тижні не пропустили 33 українців

Прикордонники звітують про безвіз: за 2 тижні не пропустили 33 українців

742 тисячі людей встигли перетнути кордон з Європою за період з 11 червня

Прикордонники звітують про безвіз: за 2 тижні не пропустили 33 українців
Фото УНIАН

З початку запровадження безвізового режиму в Європу не пропустили 33 українці. В кожному конкретному випадку компетентні органи розбираються ретельно в тій чи іншій ситуації. Про це повідомив перший заступник голови Державної прикордонної служби Василь Серватюк, повідомляє департамент комунікації МВС.

Загальна ж кількість українців, які перетнули кордон з ЄС за останні два тижні – з 11 по 23 червня – складає 741,8 тисяч осіб, з них майже 157 тисяч – з біометричними паспортами. Таким чином, перевагами безвізового режиму змогли скористатися 29% тих, хто за цей час виїхав до країн Євросоюзу.

Серватюк підкреслив, що проблеми з перетином кордону виникають вкрай рідко і, як правило, вирішуються на місці.

Він нагадав, що є певний перелік вимог та причин, на підставі яких людині можуть відмовити у перетині кордону.

«Коли виникають якісь проблеми та питання, то вони, як правило, вирішуються на місці. Але ще не зафіксовано випадку, щоб із Польщі, наприклад, когось повернули за порушення терміну перебування як студента. В кожному конкретному випадку компетентні органи розбираються ретельно в тій чи іншій ситуації», – додав чиновник.

Нагадаємо, з 11 червня набуло чинності рішення Євросоюзу про надання громадянам України безвізового режиму для подорожей до країн ЄС і Шенгенської зони (за винятком Великої Британії та Ірландії).

Як повідомлялося, безвіз дозволить українцям в'їжджати на територію ЄС терміном до 90 днів у кожен 180-денний період із діловою та туристичною метою, а також у сімейних справах. Для в'їзду на територію ЄС без візи необхідно буде мати біометричний (з відбитками пальців) закордонний паспорт.

Нагадаємо, МЗС України порадило, що робити, якщо в країни ЄС не пускатимуть без віз. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті