Найбільший військовий авіаносець Королівського флоту вирушає у відкрите море

Найбільший військовий авіаносець Королівського флоту вирушає у відкрите море

Корабель, вартістю у 3 млрд фунтів, досягне бойової готовності до 2020року

Найбільший військовий авіаносець Королівського флоту вирушає у відкрите море
фото http://www.royalnavy.mod.uk/queenelizabeth

Найбільший авіаносець британського Королівського військово-морського флоту HMS Queen Elizabeth вперше вирушить у відкрите море в понеділок вдень для початку випробувань. Про це повідомляє The Telegraph.

Матроси та інженери цілодобово працювали над підготовкою судна. Загалом, 1000 моряків і підрядників будуть знаходитись на борту протягом найближчих 6 тижнів випробувань. Команда щоденно проводила години, відпрацьовуючи заходи з безпеки на випадок пожеж, затоплення і персоналу за бортом. Було перевірено 650 дверей та люків, для того зоб забезпечити їх водонепроникність і безпечність.

Капітан Джеррі Кід сказав: «Якщо погляну ти на усі провідні країни світу, навіщо вони інвестують мільярди доларів в авіаносці? Це лише ми, чи всі вони теж помиляються? Причина полягає у тому, що вони надають владі неймовірно гнучкий інструмент. І мова йде не лише про бойові дії. Мова йде про стримування, передачу сигналів, надання допомоги при стихійних лихах, надання гуманітарної допомоги і участь в оборонному секторі».  

Вартість авіаносця склала 3 млрд фунтів. Очікується, що корабель буде введено до складу флоту цього року, а бойової готовності від досягне до 2020 року.

Вага авіаносця складає 65 000 тонн, що переважає утричі вагу його попередників HMS Illustrious та HMS Ark Royal. Повідомляється, що палуба корабля має розмір трьох футбольних майданчиків, а після введення в експлуатацію на кораблі можна буде розмістити 36 винищувачів-бомбардувальників F-35 Lightning II. Найбільша швидкість, яку може розвивати корабель складає 25 вузлів.

Видання повідомляє, що військово-морський флот очікує, що вихід авіаносця у відкрите море привабить російські спецслужби і очікує появи їх субмарин, кораблів та літаків.

Очікується, що військовий корабель Королівського флоту буде супроводжувати HMS Queen Elizabeth, а гвинтокрили відслідковуватимуть появу підводних човнів.

Командувач повітряними силами Марк Деллер заявив, що судно буде супроводжувати фрегат. Він сказав: «Ми підемо туди, куди буде краще для нас, і куди не зможуть піти радянські атомні судна, тому ми зможемо попіклуватись про себе поки наш ескорт буде в правильному місці, в правильний час».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті