Президент Франції хоче активізувати «нормандський формат» напередодні G20

Президент Франції хоче активізувати «нормандський формат» напередодні G20

Макрон та Порошенко розповіли журналістам про «формулу Макрона» і план деокупації Донбасу

Президент Франції хоче активізувати «нормандський формат» напередодні G20
фото Твіттер Петра Порошенка

Президент Франції Еммануель Макрон хоче активізувати роботу «нормандського формату» напередодні зустрічі «Великої двадцятки» й долучити до неї ОБСЄ. Про це він заявив на брифінгу після зустрічі з президентом України Петром Порошенком в Парижі 26 червня в понеділок, повідомляє «112 Україна».

Крім того, Франція підтримує роботу контактної групи у Мінську, наголосив Макрон.

«Ми дійсно налаштовані продовжувати Мінський процес і перед зібранням «Великої двадцятки» ми підтримуємо ідею відновити активну співпрацю саме в «нормандському форматі» із залученням ОБСЄ, це те, що я пропонував всім сторонам», – зазначив французький президент.

«Ми б хотіли під егідою ОБСЄ отримати чітку доповідь про те, що відбувається на кордоні, адже з різних боків звучить різна інформація», – сказав Макрон.

Він додав, що «мав дискусію» з президентом Росії Путіним щодо війни в Україні, і відмітив, що ситуація певним чином розвивається.

У свою чергу президент України Петро Порошенко підтримав проекти рішень «нормандського формату», які можуть отримати назву «формула Макрона» та стати планом деокупації Донбасу.

«Наші домовленості, які ми покладемо на проекти можливих рішень «нормандського формату», можливо, будуть називатися «формула Макрона», і ми зможемо пред'явити суспільству план досягнення миру та деокупацію сходу України», – сказав Порошенко.

Еммануель Макрон наголосив на тому, що Франція не визнає анексії Криму Росії, оскільки це порушує норми міжнародного права.

«Якщо ми говоримо про захоплення Криму Росією, Франція завжди підтримувала суверенітет України в рамках тих кордонів, які були визнані на міжнародному рівні, відповідно Франція не визнає анексії Криму», – заявив він.

Президент Франції подякував українському президенту за візит до Парижа.

«Сьогодні ми дуже детального говорили про наші двосторонні відносини, про загальну ситуацію», – повідомив Еммануель Макрон та зауважив, що між нашими країнами є дуже давні стосунки і дуже глибока історія.

Він зазначив, що під час зустрічі обговорювалось питання спільної українсько-французької історії та роль у цьому Анни Київської. «Ви показали наскільки важлива ця історія 11 століття, дуже давня. Наскільки глибокі корені в наших давніх стосунках», – додав Макрон.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті