В Україні заборонили використання азбесту

В Україні заборонили використання азбесту

МОЗ виступив за використання більш екологічного матеріалу

Виробництво і використання азбесту в Україні тепер під забороною. Відповідну заборону ввело Міністерство охорони здоров'я. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила Уляна Супрун.

«Міністерство охорони здоров'я України ініціювало нові санітарні норми, які забороняють використання азбесту в Україні і будь-яких матеріалів і виробів з нього», – повідомила Супрун

МОЗ затвердило Державні санітарні норми і правила «Про безпечність та захисту працівників від шкідливого впливу азбесту і матеріалів і виробів, що містять азбест».  Цим документом забороняється виробництво та використання азбесту незалежно від його виду та азбестовмісних виробів і матеріалів в технологічних процесах і при проведенні будівельно-монтажних робіт.

У 2005 році всі 25 країн ЄС ввели повну заборону на його використання. У 2013 році 67 країн заборонили азбест.
Найбільшими виробниками азбесту залишаються Росія, Казахстан і Китай, які постачають його в Україну.
Підприємства, що використовують азбест, імпортують його з Російської Федерації та Казахстану. За період з 2006 року по першу половину 2016 року в Україну було імпортовано 556 тис. тонн хризотилового азбесту. За останні десятиліття пропорція поставок азбесту становила: Росія – 64,5% (358,8 тис. Тонн); Казахстан – 35,5% (197,2 тис. тонн.)

В Україні існує 7 підприємств, які виробляють вироби з використанням хризотилового азбесту. На зазначених підприємствах працює близько 4 тис. Осіб. Водночас в Україні є виробники, які вже налагодили виробництво шиферу без застосування азбесту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло