Brexit: МВС Великобританії визначило майбутній статус та права громадян ЄС

Brexit: МВС Великобританії визначило майбутній статус та права громадян ЄС

Громадянам ЄС, які проживають у Великобританії доведеться подавати заявку на отримання статусу «поселенця»

Brexit: МВС Великобританії визначило майбутній статус та права громадян ЄС
Фото pixabay.com

Усі три мільйони громадян ЄС, що проживають у Великобританії, повинні будуть подати заявку на внесення до реєстру «поселенців» , якщо вони матимуть намір залишитись у країні після Brexit. Про це повідомляє The Guardian.

У 15-сторінковому документі, запропонованому Міністерством внутрішніх справ, пропонується онлайн-система для обробки заявок, що надасть заявникам таке ж право «на постійне місце проживання» у Великобританії, як і багатьом неєвропейським громадянам, які прожили в Об’єднаному Королівстві протягом п’яти років.

Документ було опубліковано після того, як прем’єр-міністр Тереза Мей детально виклала урядові пропозиції щодо прав громадян ЄС після виходу країни із блоку

Після заяви Мей головний перемовник ЄС з питань Brexit Мішель Барньє написав у своєму Twitter скептичну відповідь: «Необхідно більше амбіцій, ясності і гарантій, ніж міститься у сьогоднішній позиції Великобританії».

Документ передбачає, що після Brexit громадяни ЄС втратять право перевозити своїх дружину або чоловіка в країну доки не матимуть мінімального прибутку у 18 600 фунтів. Також, громадяни ЄС не матимуть права голосу на місцевих виборах і втратять захист Європейського суду, який більше не матиме повноважень у Великобританії  Проте, окрім зазначених обмежень, статус «поселенця» надасть їм право жити у Великобританії, займатись будь-якою законною діяльністю, отримувати доступ до державних фондів та подавати заявку на отримання британського громадянства.

Пропозиція Великобританії передбачає гарантії стосовно пенсій та соціальних виплат, таких як виплата на дитину, як і в країнах ЄС.

Але декілька ключових областей, включно із охороною здоров’я, професійною кваліфікацією та правами тих, хто працює на себе – потрапили до категорії щодо яких тривають перемовини.

МВС Великобританії заявило, що для уникнення паніки на наступний день після Brexit, громадяни ЄС матимуть два роки на подання заявки. Ті, хто не встигне цього зробити за визначений період, будуть змушені покинути територію країни.

Після виходу країни із блоку, громадяни ЄС будуть в’їжджати до Великобританії за новими імміграційними правилами. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло