Дослідження: імідж США стрімко падає на світовій арені

Дослідження: імідж США стрімко падає на світовій арені

Ще більш глибоку недовіру респонденти опитування висловили до самого Трампа

Дослідження: імідж США стрімко падає на світовій арені
фото Shutterstock

Імідж Сполучених Штатів стрімко погіршився за час президентства Дональда Трампа, і переконлива більшість людей в інших країнах не довіряють його здатності управляти країною. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на дослідження Pew Research Center.

Опитування серед 37 країн показало, що за п’ять місяців перебування Трампа на посаді глави держави, рейтинг США впав до 49% у порівнянні із 64%, коли протягом 8 років президентом був Барак Обама.

Видання наголошує, що найбільш стрімким падіння виявилось серед найближчих союзників Сполучених Штатів,  таких як Мексика і Канада, та європейських партнерів, серед яких Німеччина та Іспанія.

Трамп вступив на посаду у січні під гаслом «Америка понад усе». З того часу, він пообіцяв звести стіну вздовж кордону із Мексикою, оголосив про вихід із Паризької кліматичної угоди і звинуватив ряд країн, серед яких Канада, Німеччина та Китай, у недобросовісній торгівлі.

Під час своєї першої закордонної поїздки, Трампа тепло зустріли в Саудівській Аравії та Ізраїлі, але доволі прохолодний прийом спостерігався з боку європейських партнерів, з якими він не дійшов згоди щодо фінансування НАТО, питань клімату та торгівлі.

Лише 30% мексиканців тепер мають прихильне ставлення до Америки, у порівнянні із 66% в кінці епохи Обами.

У багатьох країнах рейтинги можна порівняти із рейтингами, які були у Джорджа Буша наприкінці його президентства. Його рішення щодо вторгнення в Ірак 2003 року було вкрай непопулярним.

Опитування, що базувалось на відповідях 40 447 осіб, і тривало з 16 лютого по 8 травня цього року, показало ще більш глибоку недовіру до самого Трампа. Лише 22% схвально оцінили його дії. Для порівняння, Обамі довіряли 64%. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло