В НБУ розповіли, як планують реструктурувати внутрішній держборг

В НБУ розповіли, як планують реструктурувати внутрішній держборг

Репрофайлінг потрібен для зниження навантаження на держбюджет у найближчі чотири роки

Національний банк зацікавлений у якнайшвидшому проведенні репрофайлінга облігацій внутрішньої державної позики у своєму портфелі [заміни облігацій на інші папери з більш тривалим терміном погашення]. Проте на даний час це питання перебуває в компетенції Міністерства фінансів.

«Ми зробили все, що треба, і самі чекаємо. Передали повністю схему і розрахунки Міністерству фінансів, яке на сьогодні оцінює необхідність проведення репрофайлінга зараз або пізніше. Це вже їхнє рішення», – сказав УНІАН заступник голови Нацбанку Олег Чурій.

Чурій підкреслив, що репрофайлінг необхідний для зниження навантаження на держбюджет у найближчі чотири роки в зв'язку із необхідністю погашення ОВДП Мінфіном.

Діючий графік зобов'язує Мінфін погасити Нацбанку ОВДП на 35 млрд грн за основною сумою боргу в 2017 році, на 59 млрд грн – у 2018 році, на 78 млрд грн – у 2019 і на 48 млрд грн – у 2020 році.

«Завдяки репрофайлінгу ми ці платежі просто розтягуємо на 30 років приблизно по 13-14 млрд грн. Причому конвертуємо не весь портфель, а дві третини портфеля», – пояснив заступник голови НБУ.

Як повідомлялося, Кабмін 24 травня схвалив попередні умови репрофайлінгу ОВДП у портфелі НБУ на 229 млрд грн, що дозволить знизити навантаження на держбюджет за рахунок зміни термінів погашення і обслуговування облігацій, однак сам процес репрофайлінга поки що не завершений. В даний час у власності НБУ перебувають ОВДП на суму понад 373 млрд грн, або 55% їх загального обсягу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло