Кіберполіція дала поради, як уникнути зараження комп’ютерним вірусом Petya A

Кіберполіція дала поради, як уникнути зараження комп’ютерним вірусом Petya A

Головне – від’єднати заражений комп’ютер від мережі інших комп’ютерів та від інтернету

Через поширення по Україні комп’ютерного вірусу до Департаменту кіберполіції НПУ надійшло уже 22 повідомлення про втручання в роботу персональних комп'ютерів.

Це звернення як від державних, так і приватних установ. Зокрема, і від одного з мобільних операторів, повідомив на своїй сторінці в Facebook Ярослав Тракало, речник Національної поліції України.

Він запевнив, що всі звернення про вірусні атаки фіксуються, а на місце виїжджають спеціалісти Департаменту кіберполіції та інших профільних служб, які працюють над протидією розповсюдження вірусу, а також ліквідацією його наслідків.

Кіберполіція інформує, як можна уникнути або скоротити до мінімуму ризик зараження вірусом:

1. У випадку виявлення порушень у роботі комп’ютерів, які працюють у комп’ютерних мережах, негайно від’єднати їх від мереж (як мережі Інтернет, так і внутрішньої мережі).

2. З метою запобігання випадків несанкціонованого втручання в роботу (в залежності від версії ОС Windows) встановити патчі (додаткові розробки для даної проблеми) з офіційного ресурсу компанії «Microsoft».

3. Переконатися, що на всіх комп'ютерних системах встановлено антивірусне програмне забезпечення, яке функціонує та оновлене належним чином. За необхідністю потрібно встановити та оновити антивірусне програмне забезпечення.

4. Не завантажуйте і не відкривайте додатки у листах, які надіслані з невідомих адрес. У випадку отримання листа з відомої адреси, який викликає підозру щодо його вмісту, – слід зв’язатися із відправником та підтвердити факт відправки листа.

5. Слід зробити резервні копії усіх критично важливих даних.

Повідомлення про втручання в роботу персональних комп'ютерів продовжують надходити. Усі вони фіксуються, зазначають у прес-службі Нацполіції.

На думку Антона Геращенка, члена колегії МВС, атаку вірусом Petya A організували російські спецслужби.

«По кожному відомому факту зараження комп'ютерним вірусом буде розпочато кримінальне провадження», – запевнив Геращенко.

У вівторок, 27 червня Україну накрила найбільша в історії хакерська атака. Що це за вірус Petya та які з українських компаній постраждали, детальніше читайте у матеріалі Mind UA: http://bit.ly/2sXFwff #кібератака #Україна #petya #wannacry

Posted by Mind UA on Tuesday, 27 June 2017
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло