Petya-Petya, що ти натворив: наслідки масштабної кібератаки

Petya-Petya, що ти натворив: наслідки масштабної кібератаки

У Кабміні заспокоюють, що атака вже позаду, в США розпочато розслідування ФБР

Petya-Petya, що ти натворив: наслідки масштабної кібератаки
скрін-шот

Атаку вірусу Petya A, який у вівторок 27 червня здійснив масштабну атаку на корпоративні мережі та мережі органів влади, зупинено. Про це повідомили в Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ.

У вівторок, 27 червня Україну накрила найбільша в історії хакерська атака. Що це за вірус Petya та які з українських компаній постраждали, детальніше читайте у матеріалі Mind UA: http://bit.ly/2sXFwff #кібератака #Україна #petya #wannacry

Posted by Mind UA on Tuesday, 27 June 2017

Всі стратегічні підприємства, в тому числі підприємства, відповідальні за безпеку держави, працюють у штатному режимі.

Ситуація під повним контролем фахівців із кібербезпеки. Зараз вони працюють над відновленням втрачених даних, запевнили в Департаменті.

Тим часом вірус-вимагач Petya A, який уже встиг вразити комп'ютери підприємств, портових операторів та урядових структур Європи і США, дістався до Азії. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на Bloomberg.

У результаті кібератаки вийшла з ладу система управління вантажопотоком найбільшого в Індії контейнерного порту імені Джавахарлала Неру, оператором якого є A.P. Moller-Maersk.

Також є ознаки, що вірус починає поширюватися в Китаї, але масштабних збоїв виявлено не було, цитує агентство Чжена Веньбіня, головного фахівця із захисту інформації Qihoo 360 Technology Co.

Американське ФБР та Міністерство внутрішньої безпеки, за інформацією Reuters, почали розслідування поширення комп'ютерного вірусу PetyaA.

За словами прес-секретаря Ради національної безпеки США, завдання знайти організаторів кібератаки поставлено перед відповідальними відомствами. Водночас загрози національній безпеці поки що немає, зазначили у відомстві.

Крім того, Міністерство внутрішньої безпеки просить жертв вірусу не платити шантажистам, тому що це не гарантує відновлення доступу до комп'ютера.

Як повідомляє «Економічна правда», 40 компаній все-таки перерахували 300 доларів у біткоінах інтернет-вірусу Petya A. Ці дії можна відслідкувати за біткоін-гаманцем здирників.

Перший переказ коштів було здійснено 27 червня о 12.48, останній – 28 червня о 7.03.

Користувачі соцмереж стверджують, що ключ для розшифрування даних у відповідь ніхто не надіслав.

Як повідомлялося, масштабна вірусна атака почалася вчора з України, практично одночасно, близько 11:30 ранку, вірус поширився дуже швидко по корпоративних компютерах провідних установ та організацій. Зокрема, вірусом заблокувало всі комп’ютери Кабміну, «Укрзалізниці», «Ощадбанку», мобільних операторів, «Нової пошти», «ДТЕК» та багато інших – перелік постраждалих підприємств можна знайти в матеріалі «Вірус Petya A: які з українських компаній «лягли», а які вціліли».

Тим часом підрозділ Національної поліції – Кіберполіція дала поради, як уникнути зараження комп’ютерним вірусом PetyaA.

Служба безпеки України встановила, яким чином вірус проникає на комп’ютер, і розширила перелік заходів безпеки, як можна вберегтися від PetyaA.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло