Росія на два тижні вивела $115 млрд із Федрезерву США, злякавшись санкцій

Росія на два тижні вивела $115 млрд із Федрезерву США, злякавшись санкцій

У Кремлі побоялися, що Сполучені Штати можуть заморозити ці резерви

Росія на два тижні вивела $115 млрд із Федрезерву США, злякавшись санкцій
Фото pixabay.com

Росія у 2014 році на два тижні вивела з Федерального резервного банку Нью-Йорка $115 млрд, причиною стали санкції США, накладені на РФ за анексію Криму. Про це пише Reuters.

Близько 250 іноземних центральних банків і урядів зберігають $3,3 трлн своїх активів у Федеральному резервному банку Нью-Йорка – це близько половини офіційних доларових резервів світу. Кошти зберігаються на умовах «безпечності і конфіденційності».

Банк міжнародних розрахунків, інші великі центральні банки і деякі комерційні банки пропонують аналогічні послуги, а клієнти зазвичай мають не один рахунок. Але тільки ФРС пропонує прямий доступ до боргових ринків США і світової резервної валюти – долара, що робить центральний банк США лідером у цьому банківському бізнесі.

Загалом, за інформацією Reuters, виявлено сім випадків за останні 15 років, коли влада США могла спостерігати на цих рахунках якісь дії іноземних контрагентів або рухи на ринку, час від часу влада США реагувала на ці кроки.

Один з порівняно недавніх випадків дозволяє зрозуміти, які настрої панували в Москві в березні 2014 року, після вторгнення Росії до Криму. Тоді у відповідь на анексію українського півострова Сполучені Штати запровадили економічні санкції щодо РФ.

Центральний банк Росії негайно після цього вивів свої кошти із Нью-йоркської ФРС – $115 млрд. Посадовці ФРС та Казначейства США дійшли висновку, що це було зроблено через побоювання Росії, що Сполучені Штати заморозять її активи, хоча цей рахунок не був включений у жоден із секторів санкцій.

Приблизно через два тижні центральний банк Росії повернув більшу частину грошей на свій рахунок ФРС, але інцидент змусив чиновників уважніше стежити за рахунками Москви, щоб простежити, які санкцій можуть заставити росіян виводити свої резерви.

Банк Росії заявив, що не коментуватиме «деталі своєї діяльності і взаємодії з партнерами». Посольство Росії в Вашингтоні не відповіло на запит електронною поштою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло