Білий дім робитиме все, щоб Westinghouse не дісталася в руки Росії або Китаю

Білий дім робитиме все, щоб Westinghouse не дісталася в руки Росії або Китаю

Це може послабити позиції США на ринку ядерної енергетики

Білий дім робитиме все, щоб Westinghouse не дісталася в руки Росії або Китаю
фото westinghousenuclear.com

Білий дім розглядає можливість допомогти компанії-банкруту Westinghouse, яка належить до американської ядерної групи. В адміністрації Трампа бояться, що компанія може перейти під управління Росії чи Китаю, і таким чином це ослабить позиції Штатів на ядерному ринку.

Про це повідомляє Financial Times.

Westinghouse Electric Company – це ядерний підрозділ компанії Toshiba. Наприкінці березня цього року Westinghouse оголосила про банкрутство. Його причиною стали великіперевитрати на будівництво двох американських АЕС – в Джорджії та Південній Кароліні. Обсяг заборгованості американської компанії на кінець 2016 року складав $9,8 млрд, за даними Toshiba.

Представник Білого дому на питання, чи буде адміністрація займатися наданням федеральної допомоги компанії, зазначив: «Завжди є можливість. Ми обговорювали в Білому домі Westinghouse і про майбутнє ядерної енергетики».

Міністр енергетики США Рік Перрі заявив, що влада повинна забезпечити економічний і технологічний зв'язок країни з ядерною енергетикою, інакше «це місце займуть Китай і Росія», передає видання.

При цьому в США не переймаються тим, що Westinghouse належить японській Toshiba, оскільки Японія – це сильний союзник. А зацікавлені в покупці ядерного бізнесу групи з Китаю і Росії викликають стурбованість. Представник адміністрації сказав, що команда Трампа «взаємодіє з потенційними покупцями та інвесторами», щоб знайти рішення, яке не поставило б під загрозу національну безпеку США.

В Білому домі розуміють, що якщо не зможуть знайти покупця в приватному секторі, компанії може знадобитися допомога з боку держави, щоб залишитися під контролем структур США.

Нагадаємо, у березні 2017 року Рада директорів Toshiba схвалила банкрутство своєї атомної «дочки» Westinghouse. Компанія звернулася до суду за захистом від кредиторів у рамках процедури банкрутства. Банкрутство Westinghouse, на думку експертів, є для Toshiba єдиним шансом уникнути подальших збитків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло