ЗМІ: українську «дочку» Сбербанку хоче придбати білоруський IT-шник

ЗМІ: українську «дочку» Сбербанку хоче придбати білоруський IT-шник

Бізнесмен планує витратити $ 50 млн

ЗМІ: українську «дочку» Сбербанку хоче придбати білоруський IT-шник
Віктор Прокопеня
Фото з особистого архіву

Білоруський бізнесмен у IT-сфері Віктор Прокопеня має намір придбати українську «дочку» Сбербанку. Він також вже подав заявку регулюючим органам Білорусі та України на купівлю білоруського банку «Парітетбанк».

Про це йдеться у повідомленні Finance.UA.

«По-перше, це хороші інвестиції. По-друге, банківські активи – гарний спосіб диверсифікації. По-третє, мій досвід і розуміння в сучасних інформаційних технологіях, в тому числі у фінансовій сфері, вимагають подальшої реалізації на практиці. Свої банки – найкраща можливість для цього. Також вважаю, що мій досвід у Фінтех і ІТ буде цінним активом, здатним поліпшити позиції як українського Сбербанку, так і білоруського Парітетбанк на відповідних ринках», – коментує своє рішення Прокопеня в інтерв’ю для TUT.BY.

Відомо, що Віктор Прокопеня став рекордсменом за розміром прибуткового податку в країні.

Віктор Прокопеня – білоруський бізнесмен 1983 року народження, який є одним з найвідоміших у країні молодих підприємців, постійний учасник рейтингів найуспішніших бізнесменів республіки Білорусь, тричі лауреат нагороди «Підприємець року Білорусі».

У 2012 році Прокопеня запустив стартап, яким стала компанія exp (capital), що розробляє унікальні продукти для високочастотного брокерства фінансових інструментів. До 2017 року компанія розрослася до штату у 70 співробітників і має офіси у Республіці Білорусь, Великобританії та Кіпрі.

27 березня Сбербанк Росії подав заяву про продаж 100% акцій української «дочки» банку.

Григорій Гусельников, який є власником Norvik Banka, подав документи до НБУ на узгодження придбання 22,5% акцій Сбербанку.

Наприкінці квітня латвійський Norvik Banka відмовився від купівлі українського Сбербанку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло