У червні НБУ запровадив заходи до чотирьох банків

У червні НБУ запровадив заходи до чотирьох банків

Причиною стало порушення у фінмоніторингу

Нацбанк у червні 2017 року застосував заходи до 4 банків у виді 4 письмових зауважень і 3 штрафів за недотримання законодавства у сфері протидії та запобігання легалізації (відмивання) доходів і фінансування тероризму.

Про це йдеться у повідомленні Нацбанку, передають Українські Новини.

У діяльності банків були виявлені порушення, які полягали у недотриманні вимог законодавства щодо публічних діячів (працівники банків не завжди виявляли факти приналежності клієнтів до категорії публічних діячів).

Водночас виявлено порушення порядку здійснення аналізу, виявлення, реєстрації фіноперацій, які відповідно до законодавства підлягають фінансовому моніторингу, а також порушення окремих вимог щодо ідентифікації, верифікації та вивчення клієнтів.

Даними банками було порушено порядок подання спеціально уповноваженому органу інформації, не дотримано порядок зупинення фінансових операцій, а також порядок подання статистичної звітності з питань фінансового моніторингу.

З початку 2017 року НБУ за результатами перевірок застосував заходи впливу до 20 банкам у вигляді письмових попереджень і штрафів.

Всього в 2016 році Нацбанк наклав 28 штрафів на банки на 9,321 млн грн за недотримання законодавства у сфері протидії та запобігання легалізації (відмивання) доходів і фінансування тероризму.

Нагадаємо, що за пропозицією Фонду гарантування вкладів і фізосіб Нацбанк України 22 червня прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації Діамантбанку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло