На умовах валютного свопу Нацбанк надаватиме банкам гривневі кошти

На умовах валютного свопу Нацбанк надаватиме банкам гривневі кошти

Деталі угоди є банківською таємницею

Нацбанк уклав угоду про валютний своп для надання одному з українських банків підтримки ліквідності у гривні з метою підтримки роботи сьогоднішнього грошового ринку. Це рішення спрямоване з метою пом'якшення наслідків нещодавньої кібератаки на функціонування грошового ринку.

Про це повідомляє прес-центр НБУ.

Востаннє така угода укладалася регулятором рік тому. Це було здійснено у зв'язку з низьким попитом на цей альтернативний інструмент підтримки ліквідності.

Директор департаменту відкритих ринків НБУ Сергій Пономаренко зауважив, що у банків є можливість звертатися до регулятора для залучення гривневих коштів на підтримку ліквідності шляхом укладання з НБУ валютного свопу.

Суть операції на умовах своп полягає у тому, що НБУ купує у банка іноземну валюту за гривню з одночасним зобов’язанням банку здійснити зворотню купівлю іноземної валюти на цю ж суму на певну дату у майбутньому за фіксованою у договорі ціною.

Максимальна тривалість операції на умовах своп не може перевищувати 30 календарних днів. При цьому, різниця між процентними ставками за коштами у нацвалюті та коштами у іноземній валюті не може бути нижчою, ніж облікова ставка НБУ плюс 2 процентного пункту (тобто на сьогодні – 14.5%).

Нагадаємо, що НБУ планує посилити вимоги до інформбезпеки та кіберзахисту в українських банках. Розробленим НБУ проектом постанови «Про затвердження Положення про організацію заходів із забезпечення інформаційної безпеки в банківській системі України» вперше передбачено регулювання Національним банком питань безпеки інформації та кіберзахисту банківської системи України шляхом визначення обов’язкових вимог щодо організації заходів інформаційної безпеки.

Документом визначені принципи забезпечення та управління інформаційною безпекою в банках України, які базуються на нових (уведені в дію з 1 січня 2017 року) національних стандартах України з питань інформаційної безпеки та загальноприйнятих у міжнародній практиці принципів забезпечення інформаційної безпеки і кіберзахисту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті