Світ попрощався із Гельмутом Колєм

Світ попрощався із Гельмутом Колєм

Попрощатись прийшли колишні та нинішні світові лідери

Світ попрощався із Гельмутом Колєм
https://twitter.com/RiegertBernd

Сьогодні вперше в будівлі Європарламенту у Франції відбулось загальноєвропейське прощання з екс-канцлером Німеччини Гельмутом Колем. Про це повідомляє DW.

Світові лідери минулого та сьогодення прибули до Європарламенту щоб віддати останню шану і попрощатись з Гельмутом Колем.

Антоніо Таяні, президент Європарламенту, першим виступав на церемонії. Таяні назвав Коля «політичним гігантом» і «головним героєм об'єднання нашого континенту».  Також він сказав, що Коль став свідком страждань від Другої Світової війни і прагнув зцілити рани війни в Європі.

Наступним слово взяв президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер і назвав його «не політиком, а другом». Юнкер описав Коля як «німецько-єврейського патріота», який «зробив більше ніж хто-небудь для об’єднання континенту». Завершив промову Юнкер жартом: «Любий Гельмут, ти зараз на небесах. Пообіцяй, що не будеш створювати клуб для німецьких християнських демократів там, ти і так зробив багато… Спочивай у вічному мирі».

Наступним виступав Дональд Туск, президент Ради Європи. Туск відзначив, що Коль був як раз у Варшаві, коли почув звістку про падіння Берлінської стіни. За його словами, перші плани щодо єдиної Німеччини та об’єднаної Європи народились у Польщі.

Колишній прем'єр-міністр Польщі також відзначив Коля за те, що він втілив слова Томаса Манна в реальність: «Ми хочемо європейської Німеччини, а не онімеччиної Європи».

Екс-президент США Білл Клінтон зазначив, що сьогодні всі прийшли вшанувати світлу пам'ять Коля, оскільки він дав їм шанс стати частиною чогось «більшого, ніж ми самі, більшого ніж наші посади і більшого, ніж наші тимчасові кар'єри… Він хотів створити світ, де б ніхто не домінував.»

Дмитро Мєдвєдєв, що приїхав замість Михайла Горбачьова, який зараз надто хворий для подорожей, сказав що Росія і Німеччина надто добре знають ціну миру і Коль безперестанно намагався забезпечити цей мир.

Еммануель Макрон, президент Франції, підкреслив важливість франко-германських відносин. Як один із наймолодших лідерів, він також розповів про відродження європейського проекту. «Нас буде судити історія, і саме вона судитиме, що ми зробили для того, щоб зберегти мости, які побудував Гельмут Коль», сказав Макрон і додав, що сьогоднішнім лідерам варто на нього рівнятись.

Дитина комуністичної східної Німеччини, бундесканцлер Ангела Меркель, зосередила свою промову на подяці Колю за те, що він всіляко підтримував возз’єднання Німеччини тоді, коли чиновники з обох сторін берлінської стіни ще сумнівались. «Без Гельмута Коля життя мільйонів людей було б іншим, моє, звісно, також», – зазначила Меркель.

Коль, який керував Німеччиною з 1982 по 1998 рік, помер у віці 88 років у своєму будинку.

Після церемонії вшанування його тіло було доправлено до ФРН та поховано у місті Шпаєр. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті