Уряд Непалу збирається переміряти висоту Евересту

Уряд Непалу збирається переміряти висоту Евересту

Чи змінилася висота найвищої гори світу після останніх катаклізмів – дізнаємося через 2 роки

Уряд Непалу збирається переміряти висоту Евересту
Фото pixabay.com

Починаючи з 1955 року, офіційно затверджена висота Евересту, найвищої гори на планеті – 8 848 метрів. Проте фахівці сьогодні ставлять під сумнів цю цифру. Про нові ідеї виміряти гору розповідає CNN.

Чи зменшився Еверест після сильного землетрусу в Непалі в 2015 році? Чи розтали на його вершині кілька метрів снігового покриву через глобальне потепління? Можливо, гора піднялася через неперервний рух континентальних плит?

Щоб раз і назавжди відповісти на ці часті питання, уряд Непалу вирішив організувати проект, який дозволить переміряти висоту найвищого піку Землі.

У 1856 році висоту Евересту вперше виміряла команда на чолі з британським геодезистом, сером Джорджем Еверестом – людиною, в честь якої назвали гору. Тоді висота склала 8 840 м. Через майже сто років, у 1955-му, після вимірів висоту скорегували, збільшивши на 8 метрів, і такою вона залишається до сьогодні.

Уряд Непалу збирається переміряти висоту Евересту
фото pixabay.com

«Оскільки численні наукові дослідження показують, що висота Евересту могла змінитися, на уряді Непалу лежить відповідальність перевірити і прояснити це питання», – розповів CNN Ганеш Прасад Бхатта, генеральний директор Департаменту контролю Непалу.

За його словами, Департамент планував виконати цю місію ще з 2012 року. Після землетрусу в 7,8 балів в 2015 році, на думку міжнародного наукового співтовариства, висота Евересту змінилася, тому Департамент активував проект.

Вартість таких робіт обійдеться непальському уряду в $1,5 млн.

Уряд Непалу збирається переміряти висоту Евересту
фото pixabay.com

Група техніків вже почала свою роботу з орієнтира в Удайяпурі приблизно на 1500 метрів над рівнем моря.

«Команда збиратиме інформацію зі станцій, які будуть встановлені кожні два кілометри, починаючи з Удайяпура, аж до піку Евересту, – розповів керівник відділу геодезичних досліджень у відділі Нірай Манандхар. – Дані з кожної точки будуть записані з точністю до міліметра».

Офіційно місія розпочнеться в середині липня. До серпня набереться команда з 50 людей, також уряд запросить закордонних фахівців, які вже проводили подібні роботи, визначаючи висоту інших гір – експертів Міжнародної асоціації з геодезії та ін.

Висота буде розраховуватися з використанням комбінації геодезичних даних, отриманих від трьох механізмів: інструменту вирівнювання, гравітаційного лічильника і GPS.

Уряд Непалу збирається переміряти висоту Евересту

За словами Бхатта, остаточний результат буде отримано аж через 2 роки.

Оскільки Еверест офіційно належить Непалу, але знаходиться на кордоні з Тибетом, непальський уряд також звернеться до китайського уряду надіслати своїх фахівців для участі в роботі місії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло