SIPRI: ядерної зброї стає менше, але вона стає більш модернізованою

SIPRI: ядерної зброї стає менше, але вона стає більш модернізованою

Експерти переконані, що найближчим часом країни не відмовляться від ядерного арсеналу

SIPRI: ядерної зброї стає менше, але вона стає більш модернізованою
фото Shutterstock

Стокгольмський міжнародний інститут досліджень проблем світу (SIPRI) сьогодні опублікував щорічній звіт щодо ядерного озброєння, в якому йдеться, що хоч кількість ядерної зброї зменшується, проте провідні ядерні держави все більше інвестують в його модернізацію і не збираються від нього відмовлятись найближчим часом.

На початку 2017 року дев’ять країн – США, Росія, Великобританія, Франція, Китай, Індія, Пакистан, Ізраїль та Північна Корея – мали близько 4150 оперативно розвернутих ядерних озброєнь. Загальна кількість ядерних боєголовок становить 14 935 одиниць, у порівнянні з минули роком кількість становила 15 395. 93% світового ядерного арсеналу приходиться на Росію та Сполучені Штати: РФ володіє 7000 ядерних боєголовок, а США – 6800, серед яких на озброєнні  знаходяться 1950 та 1800 відповідно.

SIPRI: ядерної зброї стає менше, але вона стає більш модернізованою

Не зважаючи на виконання двосторонньої угоди  із подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь з 2011 року, Росія та США проводять масштабні і дорого вартісні програми ядерної модернізації. США планують витратити $400 млрд в 2017-2026 на підтримку і оновлення своїх ядерних сил.

«Прогнозоване зростання витрат США не є неочікуваним, – сказав старший науковий співробітник SIPRI Ганс Крістенсен. – Теперішня адміністрація президента США продовжує амбітні плни ядерної модернізації, встановлені президентом Бараком Обамою».

Інші держави, що володіють ядерною зброє, мають значно менші арсенали, але або почали розгортати нові системи ядерної зброї, або оголосили про намір це зробити. Китай розпочав довготривалу програму модернізації, націлену на якісне покращення свого ядерного арсеналу, Індія та Пакистан розширяють свої запаси та розвивають можливості доставки ракет. За оцінками експертів, Північна Корея має від 10 до 20 ядерних боєголовок, що вказує на зростання у порівнянні із минулими роками.

«Не дивлячись на нещодавній прогрес в міжнародних перемовинах щодо угоди про заборону ядерної зброї, довгострокові програма проводяться у всіх дев’яти країнах, – сказав старший науковий співробітник SIPRI Шеннон Кайл, – Це свідчить про те, що жодна із цих країн не буде готова відмовитись від своїх ядерних арсеналів протягом найближчого часу». 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті