Іноземні інвестори отримали доступ до ринку облігацій Китаю

Іноземні інвестори отримали доступ до ринку облігацій Китаю

Ринок боргових паперів Китаю є третім за величиною в світі

Китай і Гонконг відкрив програму перехресних торгів облігаціями Bond Connect, яка відкриває іноземним інвесторам доступ до ринку боргових паперів материкового Китаю обсягом понад $9 трлн. Про це пише The Wall Street Journal, передає Інтерфакс

Центральний банк Китаю ухвалив програму в травні на додаток до запущених раніше схемам перехресних торгів акціями між Гонконгом, Шанхаєм і Шеньчжень (Stock Connect).

Поки іноземні інвестори без торгового рахунку в материковому Китаї мають можливість купувати і продавати китайські облігації. Дата відкриття «південного каналу», який відкриє китайським інвесторам в облігації Гонконгу, поки невідома.

Торги в понеділок відрізнялися високою активністю: за перші 22 хвилини обсяг операцій перевищив 2 млрд юанів ($295 млн), повідомляє агентство Bloomberg. У числі перших інвесторів, що відзначилися в програмі Bond Connect, були HSBC Holdings, BNP Paribas, Citigroup, Standard Chartered і підрозділ Bank of China з управління активами.

Ринок боргових паперів Китаю є третім за величиною в світі, але іноземні інвестори володіють менше 1,5% бондів (за оцінками Goldman Sachs – 1,4%; за оцінками Standard Chartered – 1,25%). За даними BNP Paribas, «міжнародною нормою» іноземних інвестицій на внутрішньому ринку облігацій є 10%.

«Ми як і раніше дотримуємося думки, що в найближче десятиліття приплив додаткових інвестицій в китайські внутрішні облігації може перевищити $1 трлн», – написали в огляді в понеділок аналітики Goldman Sachs.

Standard Chartered очікує нетто-припливу інвестицій на ринок облігацій Китаю в розмірі 100 млрд юанів до кінця поточного року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті