Арештовано майно Приватбанку, готуються підозри
Накладено арешт на понад 700 об'єктів нерухомості ТОВ Приватофіс

Розслідуванням декількох справ, пов'язаних з Приватбанком, займаються Генеральна прокуратура, Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура.
Про це повідомив генпрокурор Юрій Луценко, передає Економічна Правда.
У повідомленні йшлося про те, що одразу після звернення голови правління банку Олександра Шлапака з приводу скоєного злочину були накладені арешти на ліквідне майно Приватбанку та пов'язаних з ним структур – понад 700 об'єктів нерухомості ТОВ Приватофіс.
За словами Луценка, ГПУ протягом останніх тижнів активно допитує членів кредитного комітету Приватбанку.
«Готуються підозри. Також ГПУ вивчає документи і допитує ряд працівників Нацбанку, які мали контролювати процеси в Приватбанку», – додав Луценко.
Раніше стало відомо про звернення Шлапака на ім’я генпрокурора. У зверненні зазначено, що колишнє керівництво Приватбанку перед націоналізацією проводило незаконні операції з пов’язаними з банком особами, що призвело до заподіяння державі збитків в особливо великих розмірах.
У документі йдеться про те, що 15 та 16 грудня 2016 року екс-керівництво банку уклало з компанією Claresholm Marketing Ltd, яку визнано пов'язаною з Приватбанком, кредитні договори на суму 389 млн доларів, 60 млн євро і відобразило заборгованість у балансі банку.
16 грудня екс-службовцями Приватбанку було укладено кредитний договір з «Новафарм» на суму 3,2 млрд гривень, та додаткову угоду з «Інгосстрахом» із зазначенням сум нарахування індексованої винагороди на суму понад 136 млн гривень, які також визнані пов’язаними з банком особами.
Луценко також повідомив, що ГПУ внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.
Нагадаємо, що у травні глава НБУ Гонтарева заявляла, що ПриватБанк хоче погасити борг перед НБУ по рефінансуванню на 13,8 млрд грн, але НБУ були проти цього, оскільки це могло призвести до втрати застави активів, які належать Ігорю Коломойському, а також до втрати його персональних гарантій.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].