Цзіньпін: Американський комплекс протиповітряної оборони загрожує Китаю, Росії та іншим країнам регіону

Цзіньпін: Американський комплекс протиповітряної оборони загрожує Китаю, Росії та іншим країнам регіону

США стверджує, що THAAD розміщено в Південній Кореї для стримування КНДР

Цзіньпін: Американський комплекс протиповітряної оборони загрожує Китаю, Росії та іншим країнам регіону
Фото Shutterstock

Президент Китаю Сі Цзіньпін, під час свого візиту до Росії в понеділок підкреслив серйозну загрозу, яку несе система протиракетної оборони США в Південній Кореї як для Китаю, так і для Росії. Про це повідомляє Reuters.

Китай неодноразово заявляв своє невдоволення щодо протиракетного комплексу наземного базування для висотного заатмосферного перехоплення ракет середньої дальності THAAD (Terminal High Altitude Area Defence) і закликав припинити її розгортання.

Китай вважає, що потужний радар може проникнути на її територію, тим самим підірвати її безпеку та регіональний баланс, не здійснюючи кроків для стримування ядерних амбіцій КНДР.

«Розгортання американської протиракетної оборони в Південній Кореї несе шкоду стратегічним інтересам безпеки Китаю, Росії та інших країн регіону», – сказав Сі згідно із повідомленням китайського державного агентства «Сіньхуа».

США і Південна Корея стверджують, що THAAD направлено за захист регіону від КНДР.

Китай та Росія підтримують тісний зв’язок і координацію з цього питання і мають дуже схожі погляди, повідомив президент Китаю в інтерв’ю російським ЗМІ.

 За словами Цзіньпіня, Китай та Росія будуть вживати необхідних заходів, як спільно, так і поодинці, для захисту своїх інтересів. Також він переконаний, що обидві країни мають співпрацювати для того, щоб стимулювати  торгівлю та збільшувати інвестиції і фінансове співробітництво.

Перед поїздкою до Німеччини на саміт «Великої двадцятки», президент Китаю планує здійснити робочий візит в Москву.

Нагадаємо, у кінці квітня американські військові розпочали установку комплексу протиповітряної оборони в Південній Кореї, в умовах зростаючої напруги та ракетних амбіцій Північної Кореї.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло