The Washington Post радить Трампу, як поводитись під час зустрічі із Путіним

The Washington Post радить Трампу, як поводитись під час зустрічі із Путіним

Зустріч може стати критично важливою для перебудови двосторонніх відносин між США та Росією

The Washington Post радить Трампу, як поводитись під час зустрічі із Путіним
фото з https://twitter.com/putinrf_eng

Хоч президент США Дональд Трамп звик покладатись на власні інстинкти, перша зустріч із президентом Росії Володимиром Путіним цього тижня під час саміту «Великої двадцятки» у Німеччині, вимагає ретельної попередньої підготовки. Такої думки притримується видання The Washington Post.

The Guardian підкреслює, що достеменно не відомо чи ця зустріч буде їх першою, оскільки за останні кілька років Трамп то казав, що зустрічався із Путіним та «добре ладнав», то стверджував, що ніколи із ним не бачився.

The Washington Post радить Трампу відкинути своє захоплення Путіним та задати йому ряд важких питань. Ця зустріч не для того, щоб бути друзями, а для того, щоб вирішити негайні питання. Порядок денний доволі насичений.

На думку видання, Трамп просто не може оминути увагою питання імовірного втручання Росії у американські вибори у 2016 році.  Йому слід заявити, що США цього не потерплять. Звичайно, саме це питання є важким для президента США, оскільки він мав з того власну вигоду, а тепер знаходиться під слідством, тим не менш, Трампу не варто соромитись бути грубим з Путіним.

The Washinton Post окремо наголошує, що Трамп має продемонструвати рішучість стосовно українського питання. РФ спровокувала військове повстання і продовжує провокувати військові дії на Сході України та, порушуючи міжнародні норми, анексувала Кримський півострів. Трамп має роз’яснити президенту Росії, що США не відмовляться від санкції проти країни, допоки не буде виконано умов мирних домовленостей.

Ще одним важливим питанням, яке слід обговорити лідерам, має стати сірійський військовий конфлікт. Видання переконане, що Трампу слід хоча б спробувати переконати Путіна, що країні треба уряд, який би очолював не Башар Асад.

Відновлення співробітництва у сфері ядерного нерозповсюдження також було б в інтересах обох країн.

Нагадаємо, за даними щорічного звіту SIPRI, 93% усього ядерного озброєння сконцентровано у США та РФ. Росія має в своєму арсеналі 7000 боєголовок, а США – 6800.

Навіть у найпохмуріші дні Холодної війни між США та Радянського Союзу, лідери країн спілкувались один з одним, і сьогодні це не менш важливо.

The Guardian повідомляє, що радник Трампа з національної безпеки Герберт Раймонд Макмастер заявив журналістам минулого тижня, щу зустріч буде неструктурованою і вільною: «немає конкретного порядку денного… президент буде говорити про що захоче».

Тим не менш, Кремль має порядок денний і хоча зауваження речника Юрія Ушакова, що російська сторона постарається «підігнати» зустріч із Трампом у дуже завантажений графік Путіна, він вважає її «критично важливою для перебудови двосторонніх відносин». Видання Newsweek цитує слова Ушакова: «Ми надамо американцям графік поїздки нашого президента в Гамбург, ми розкажемо про зустрічі, про які вже домовились, і постараємось внести до достатньо напруженого графіку цю дуже важливу і необхідну зустріч».  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті