У Гамбурзі учасники акції проти саміту G20 побилися з поліцією

У Гамбурзі учасники акції проти саміту G20 побилися з поліцією

Правоохоронці зруйнували наметове містечко і не дали мітингувальникам заночувати

У Гамбурзі учасники акції проти саміту G20 побилися з поліцією
Фото twitter.com/FightInequalit1

За кілька днів до відкриття саміту країн Великої двадцятки у Гамбурзі відбулися сутички демонстрантів з поліцією, повідомляє Deutsche Welle.

Після масової акції вдень у неділю, коли до протестів приєдналося, за різними даними, від 8 тисяч (поліція) до 18 тисяч (організатори) людей, частина з них, близько 600 осіб, увечері стали розбивати наметове містечко на півострові Ентенвердер на березі річки Ельби, щоб там заночувати.

Поліція не дала їм цього зробити і стала розганяти демонстрантів і прибирати намети.

Обурення мітингувальників викликав той факт, що поліція вийшла за рамки правового поля, тому що Адміністративний суд Гамбурга раніше дозволив облаштування табору протестувальників на площі 16 тисяч кв.м на Ентенвердері. Через це організатори акції заявили про перешкоджання дозволеному зібранню та застосування сили з боку поліції.

Речник поліції стверджує, що демонстранти жбурляли в правоохоронців повітряні кульки, наповнені фарбою. Поліцейські застосували проти кількох учасників акції перцевий спрей. За даними поліції, одного протестувальника затримано.

У Гамбурзі учасники акції проти саміту G20 побилися з поліцією
Twitter @Souidos

Учасники акцій протестів виступають не стільки проти самого саміту G20, як проти політики цих країн, насамперед у сфері торгівлі та захисту клімату. Серед протестувальників – представники профспілок, об'єднань захисту прав споживачів, фермерів, захисників довкілля та церковних організацій.

Саміт G20 пройде в Гамбурзі 7 і 8 липня. На зустріч прибудуть лідери країн і урядів провідних держав світу, серед яких будуть президенти США Дональд Трамп і РФ Володимир Путін.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті