Меркель збирається створити економічне диво і викорінити в країні безробіття

Меркель збирається створити економічне диво і викорінити в країні безробіття

Канцлер обіцяє виборцям збільшити кількість поліцейських та нових квартир

Меркель збирається створити економічне диво і викорінити в країні безробіття
Лідер ХСС Хорст Зеєхофер та Ангела Меркель, ХДП
Фото Getty Images / Global Images Ukraine

Консерватори Ангели Меркель у своїй недавно представленій передвиборчій програмі обіцяють «повністю» ліквідувати безробіття до 2025 року. Християнсько-демократична партія (ХДП) та її баварська братська партія, Християнсько-соціальний союз (ХСС) запевнили, що вони не будуть підвищувати податки, натомість збільшать інвестиції, пише Reuters.

Вибори в парламент Німеччини пройдуть 24 вересня цього року.

До попередніх обіцянок – зниження податку на прибуток на 15 млрд євро на рік і обіцянку побудувати нові квартири – в партії Ангели Меркель обіцяють створити для населення «повну зайнятість». Під цим консерватори розуміють зниження безробіття до рівня 3%. Такого «економічного дива» в Німеччині не бачили з 1970-х років. Зараз безробіття складає 5,5%.

Обидві партії зібралися збільшити кількість поліцейських у країні на 15 000. Однак вони не сходяться в поглядах на біженців. ХСС пропонує встановити верхній поріг у 200 тисяч мігрантів на рік, а Меркель та її ХДП цю ідею відхиляють.

Партії «посварилися» через питання біженців після того, як у країну прибув 1 мільйон мігрантів у 2015 році.

ХДП та ХСС утримують випереджають на 16% своїх найближчих конкурентів – лівих соціал-демократів, за результати соцопитувань, і мають 40% підтримки проти 14% конкурентів, але їм все одно потрібен буде партнер по коаліції.

ХДС/ХСС також оголосили про нову інвестиційну програму. Джерела повідомили Reuters, що консерватори хочуть інвестувати 12 млрд євро в рік до 2021 року в розширення широкосмугового зв'язку.

Також вони хочуть збільшити будівництво квартир на 1,5 млн одиниць житла.

Обидві партії оголосили про плани збільшити податкові пільги для батьків з дітьми і ввести субсидії на будівництво, щоб допомогти молодим сім'ям.

Примітно, що консерватори хочуть знизити податок на прибуток, а соціал-демократи – підвищити його, щоб змусити багатих платити більше. Таким чином вони хочуть завоювати прихильність робочого класу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті