Генпрокуратура: Курченко завдав державі збитків на 14 млрд грн

Генпрокуратура: Курченко завдав державі збитків на 14 млрд грн

Злочинна організація учасником якої є Курченко завдала Україні значних збитків

Генпрокуратура України проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою Сергію Курченко в створенні злочинної організації, збитки від діяльності якої оцінюються в 14 млрд грн. Про це повідомила прес-служба Генпрокуратури України.

Курченко підозрюється в заволодіння чужим майном, коштами державних та інших банків, державних підприємств паливно-енергетичного сектора економіки в особливо великих розмірах, ухилення від сплати податків, легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, організації фіктивного підприємництва, тобто створення і придбання суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності. Санкція найважчою з інкримінованих підозрюваному статей передбачає позбавлення волі на термін до 15 років.

Звинувачення стосується злочинного заволодіння майном державних і приватних організацій (Національного банку України, ПАТ «Укрнафта», ПАТ «Укргазвидобування». ПАТ «Реал Банк», ПАТ «Брокбізнесбанк» та інших) шляхом зловживань повноваженнями посадових осіб та службового підроблення документів з подальшим відмиванням доходів, отриманих злочинним шляхом.

«Підозрюваному Курченко постановою слідчого судді обрано запобіжний захід – утримання під вартою. З метою забезпечення виконання процесуальних дій по здійсненню «заочного» судового розгляду щодо С.Курченко Генеральною прокуратурою України від 30 червня 2017 в Печерський районний суд м.Києва направлено клопотання про проведення в стосовно нього спеціального досудового розслідування «, – йдеться в повідомленні.

З лютого 2014 Курченко переховується від органів слідства і суду, чому і був оголошений в розшук.

Нагадаємо, 30 травня 2017 року прокуратура Одеської області погодила і направила Сергію Курченко повідомлення про підозру у створенні злочинної організації і легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом.

29 червня Генеральна прокуратура України повідомила, що склала письмове повідомлення про підозру Курченко і направила його за місцем його реєстрації.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло