Суд призначив заставу за Пісного у розмірі 50 млн грн

Суд призначив заставу за Пісного у розмірі 50 млн грн

Адвокат Пісного стверджує, що підозра до його підзахисного є необґрунтованою

Галицький райсуд Львова вирішив утримувати Валерія Пісного під вартою із ціллю запобіжного заходу до 1 вересня включно з альтернативою у вигляді застави 50 млн грн.

Про це повідомляють Наші гроші.

Пісного було заарештовано у справі про розтрату газового конденсату шляхом продажу його за заниженою ціною в інтересах «своїх» фірм. За даними слідства, схему біло розроблено у змові з посадовими особами «Полтавагазвидобування».

Адвокат Пісного стверджує, що підозра до його підзахисного є необґрунтованою. Звинувачений та його адвокат переконували, що не збираються ховатися від слідства.

Нагадаємо, Пісний є одним з основних підозрюваних по «газовій справі Олександра Онищенка». Досудовим розслідуванням встановлено розкрадання коштів при видобутку і продажу природного газу за договорами спільної діяльності з «Укргазвидобуванням», у результаті якої державі завдано збитків на суму близько 3 млрд грн. Наслідком встановлена ​​вірогідна причетність до скоєння злочинів 27 особами.

30 травня цього року до райсуду Києва було направлено справу стосовно восьми учасників газової справи, де Пісний також фігурував. Він перебував під арештом у цій справі. 15 червня, коли закінчувався термін його утримання в СІЗО, адвокати затягнули розгляд і суд не зміг розглянути питання про продовження запобіжного заходу для Пісного.

Тоді опівночі детективи НАБУ затримали Пісного після виходу з СІЗО у новій справі про розкрадання газового конденсату.

Наступного дня, 16 червня, Солом'янський суд розглянув клопотання прокурорів і заарештував Пісного по «газовій справі», а не по новій справі по газовому конденсату, із заставою в 10 млн грн, які були внесені за нього в кінці минулого тижня.

15 червня 2016 року НАБУ і Спеціальна антикорупційна прокуратура заявили про викриття організованого злочинного угруповання, яке завдало збитків державі у розмірі понад 3 млрд грн внаслідок спільної діяльності на підставі угод, укладених з «Укргазвидобуванням».

Згідно з доказами, отриманими в ході досудового розслідування кримінального провадження, організатором корупційної схеми є депутат Верховної Ради Олександр Онищенко.

У липні 2016 року Верховна Рада позбавила Онищенко депутатської недоторканності. В кінці липня депутат повідомив, що знаходиться в Лондоні, але зазначив, що не має наміру просити там політичного притулку. На допит НАБУ до Києва він не прибув.

Нагадаємо, що у Чорногорії затримали українку Ірину Мусієнко, що також підозрюється як учасниця у так званій «газовій схемі» Олександра Онищенка.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті