Шлапак: Екс-власники ПриватБанку довели установу до неплатоспроможності. ДОПОВНЕНО

Шлапак: Екс-власники ПриватБанку довели установу до неплатоспроможності. ДОПОВНЕНО

На сьогоднішній день Приватбанк потребує докапіталізації у 38,5 млрд

Шлапак: Екс-власники ПриватБанку довели установу до неплатоспроможності. ДОПОВНЕНО
Фото УНІАН

Проти колишніх власників ПриватБанку порушено кримінальне провадження за доведення фінустанови до неплатоспроможності.

Про це повідомив глава правління банку Олександр Шлапак, передає Інтерфакс.

Генпрокуратурою вперше відкрито кримінальні справи за ст. 218 і 220 – доведення банку до неплатоспроможності.

Шлапак уточнив, що мова йде про кредити 36 компаніям сумою 133 млрд грн, які були видані у жовтні-листопаді 2016 року і за рахунок яких були погашені кредити 193 інших позичальників банку, більше половини яких мали ставку 12-12,5% річних з прив'язкою до курсу долара і реальні застави.

Шлапак зазначив, що ставка за новими кредитами склала 10,5% річних, тоді як кредитний комітет банку затвердила ставку 34% річних, а банк залучав кошти Нацбанку України під 22%, у фізосіб – під 19%, у юридичних осіб – під 14, 2%.

Також було сказано, що практично всі нові позичальники не вели господарську діяльність, були створені менше року тому і мали негативний фінансовий стан.

Глава правління уточнив, що всі 36 кредитів були підписані колишнім главою правління (на той момент Олександр Дубілет) з перевищенням повноважень.

Реальний об’єм кредитів пов'язаним особам в ПриватБанку станом на 1 січня 2017 року складав 190 млрд грн, або 97% загального кредитного портфеля фінустанови, повідомив Шлапак.

На цьому тижні в Приватбанку очікують 22,5 млрд гривень докапіталізації.

Глава правління Приватбанку заявив, що перший транш докапіталізації банку буде перераховано на цьому тижні. За словами Шлапака, на сьогоднішній день Приватбанк потребує докапіталізації у 38,5 млрд гривень. Цю суму розіб'ють на кілька частин, додав Шлапак. Іншу частину докапіталізації проведуть восени, щоб банк самостійно зменшив державні впливу до цього часу, передає БізнесЦензор.

За допомогою аудитора ПриватБанк встановив порушення з боку колишнього менеджменту банку при видачі позик на 133 млрд грн і при їх обслуговуванні і направив ці матеріали в Генеральну прокуратуру, заявив глава правління фінустанови Олександр Шлапак.

Як повідомлялося, 18 грудня 2016 року уряд за пропозицією НБУ і акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, прийняв рішення про націоналізацію цього найбільшого на українському ринку фінустанови. Держава отримала 100% в його капіталі, ПриватБанк був докапіталізуваний на суму 116,8 млрд грн.

Минулого тижня Кабмін на підставі висновків незалежного аудитора Ernst & Young вирішив докапіталізувати ПриватБанк ще на 38,565 млрд грн для виконання ним економічних нормативів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло