ЄС та Японія підпишуть угоду про вільну торгівлю

ЄС та Японія підпишуть угоду про вільну торгівлю

Угода стала реакцією на відхід Трампа від вільної торгівлі до політики протекціонізму

ЄС та Японія розраховують підписати угоду про вільну торгівлю у четвер. Угоду буде укладено на фоні тривоги щодо імовірного переходу президента США Дональда Трампа до політики протекціонізму. Про це повідомляє Reuters.

Рада Європи підтвердила у вівторок, що прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе зустрінеться із головами інституцій ЄС у Брюсселі напередодні саміту «Великої двадцятки» та повідомила: «Очікується, що лідери оголосять політичну угоду щодо вільної торгівлі ЄС з Японією».

Це стало б фінальною домовленістю, що врегулювала б усі торгові тонкощі між двома найбільшими економіками світу, але як повідомили офіційні особи ЄС у вівторок, деякі ключові питання все ще потребують врегулювання до саміту ЄС-Японія у четвер.

Однак підтвердження присутності Абе є ознакою того, що угода буде готова до підписання. Сторони мають забезпечити як мінімум домовленості щодо відкриття своїх ринків один для одного, включно із найскладнішими галузями, такими як японські автомобілі та європейська сільськогосподарська продукція.

Обидві сторони, побачивши, що Трамп відступає від вільної торгівлі, прагнуть показати, що вони, як і раніше, прихильно ставляться до усунення бар’єрів, які за їх словами, заважають зростанню.

«Для нас важливо розмахувати прапором вільної торгівлі у відповідь на глобальні кроки до протекціонізму,  швидко заключаючи угоду про вільну торгівлю із Європою, – сказав Абе міністрам під час зустрічі у вівторок. – Ця угода також важлива для нашої стратегії зростання. Ми будемо енергійно вести перемовини до самого кінця, щоб досягнути найкращого рішення для Японії».

Японія та ЄС розпочали двосторонні перемовини у 2013 році, та зі всіх сил намагались добитись прориву в ключових областях, таких як тарифні ставки Японії на європейські сири та вино та надання більш широкого доступу японських автомобілів та автозапчастин до Європи.

Експерти, вбачають, що угода підвищить економіку ЄС на 0,8%, а Японії – на 0,3% у довгостроковій перспективі. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло