Шлапак: переговори з екс-власниками Приватбанку тривають

Шлапак: переговори з екс-власниками Приватбанку тривають

Ігор Коломойський оскаржує в суді рішення про визнання «Приватбанку» неплатоспроможним

Шлапак: переговори з екс-власниками Приватбанку тривають

Нацбанк України продовжує вести переговори по боргах з колишніми акціонерами «Приватбанку».

Про це повідомляє БізнесЦензор.

Шлапак зауважив, що хоч переговори ведуться, результатів поки немає. Він також додав, що сподівається на результативність переговорів.

Шлапак не надав коментар щодо того, яка кримінальна відповідальність повинна бути для екс-власників банку.

«Мені пан Коломойський не давав жодних обіцянок і я не був суб'єктом переговорів. Я за мирний сценарій врегулювання конфлікту з колишніми акціонерами Приватбанку», – додав Шлапак.

Екс-власник «Приватбанку» Ігор Коломойський заявив про необізнаність представників НБУ щодо переговорного процесу про реструктуризацію боргів пов'язаних з бізнесменом компаній.

Нацбанк перейшов до стягнення боргів колишніх власників «Приватбанку».

Мінфін України опублікувало лист Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова з проханням націоналізувати Приватбанк. У повідомленні зазначається, що термін, до якого колишні акціонери Приватбанку зобов'язалися забезпечити проведення реструктуризації кредитного портфеля банку, закінчився 1 липня 2017 року.

Раніше заступник голови НБУ Катерина Рожкова повідомила, що Ігор Коломойський оскаржує в суді рішення про визнання «Приватбанку» неплатоспроможним і його націоналізацію.

Нагадаємо, держава перейшла до процедури стягнення боргів з колишніх акціонерів ПАТ «Приватбанку». 

«Термін добровільної реструктуризації кредитів колишніх власників ПАТ «Приватбанк» закінчився 1 липня 2017. Зараз можна стверджувати, що колишні власники не виконали взяті на себе зобов'язання», – заявляє НБУ.

Держава і ПАТ «Приватбанк» перейшли до юридичної процедури стягнення і реалізації відповідної юридичної стратегії, конкретні кроки якої поки не можуть бути розголошені. Банківська процедура буде аналогічна звичайної процедури стягнення в разі прострочення боргів, тому мова йде переважно про примусове стягнення.

Згідно з меморандумом МВФ, до середини квітня Приватбанк мав залучити міжнародно визнану компанію, яка буде вести переговори про реструктуризацію і умовах стягнення боргів по проблемних кредитах. На початку травня стало відомо, що переговорами займеться консорціум міжнародних компаній на чолі з Rothschild & Co.

Нагадаємо, до націоналізації майже 50% акцій Приватбанку належало Ігорю Коломойському, 41,6% – Геннадію Боголюбову.

Кабмін 8 грудня 2016 року підтримав рішення націоналізувати Приватбанк. Главою Приватбанку призначений екс-міністр фінансів Олександр Шлапак, який в кінці червня подав у відставку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло