«Нафтогаз» з «Газпромом» сіли за стіл переговорів

«Нафтогаз» з «Газпромом» сіли за стіл переговорів

Предмет обговорення – рішення Стокгольмського арбітражу

«Нафтогаз України» і «Газпром» розпочали переговори з метою визначити конкретні суми, які сторони мають виплатити одна одній за рішенням арбітражу.

Переговори проходять на нейтральній території, повідомляє прес-служба «Нафтогазу».

Прес-служба НАК підкреслює, що в окремому рішенні Трибуналу при арбітражному інституті Торгової палати Стокгольму від 31 травня 2017 року містяться лише принципи, за якими має бути розрахована сума ретроактивної компенсації за переплати, здійснені «Нафтогазом», а також ціна, яку мають застосувати до будь-яких обсягів газу, отриманих НАК, але не оплачених у повному обсязі.

Якщо під час переговорів «Газпром» з «Нафтогазом» не дійдуть згоди щодо нових формулювань та визначення належних до виплати сум, остаточне рішення ухвалить арбітраж.

Нагадаємо, 30 червня глава компанії «Газпром» Олексій Міллер на прес-конференції за підсумками річних зборів акціонерів повідомив, що Стокгольмський арбітраж ухвалив стягнути з «Нафтогазу України» на користь «Газпрому» більше $1,7 млрд

У прес-службі НАК у відповідь на це запевнили, що в окремому рішенні трибуналу при Стокгольмському арбітражі від 31 травня немає будь-яких цифр по виплаті «Нафтогазом України» на користь «Газпрому».

Зазначимо, про те, що «Нафтогаз України» переміг «Газпром», нещодавно повідомили всі українські ЗМІ.

Стокгольмський арбітраж ухвалив довгоочікуване перше рішення щодо судової суперечки «Нафтогазу» і «Газпрому» стосовно угоди купівлі-продажу газу. Представники МЗС і «Нафтогазу» заявили про три позитивні для України рішення: скасування умови «бери або плати», дозвіл на реекспорт газу та зміна формули для визначення ціни газу.

Проте суд надав сторонам лише так зване окреме рішення, в якому судді підтверджують або відкидають вимоги сторін. Тому наразі відсутні підстави для впевнених заяв щодо фінансового успіху в суперечці із російським монополістом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті