Нафтогаз» vs «Газпром»: рішення Стокгольмського арбітражу відкладається

Нафтогаз» vs «Газпром»: рішення Стокгольмського арбітражу відкладається

Справа зараз знаходиться на фінальному етапі

Про те, що «Нафтогаз України» переміг «Газпром», нещодавно повідомили всі українські ЗМІ. Стокгольмський арбітраж виніс окреме рішення за першим позовом «Нафтогазу» проти «Газпрому», яким, зокрема, скасував вимогу take or pay.

Про нюанси цієї справи, ситуацію на українському газовому ринку та про те, що Стокгольмський арбітраж може відкласти остаточне рішення у спорі українського та російського газових монополістів на кілька місяців, розповів директор з юридичних питань НАК «Нафтогаз України» Ярослав Теклюк в інтерв'ю «Юридичній газеті».

«Ця справа [щодо транзиту газу] зараз також знаходиться на фінальному етапі – у кінці минулого року пройшли усні слухання, і тепер трибунал готує рішення. Воно мало бути винесене до кінця червня, однак у ході телефонної конференції з нашим радником трибунал повідомив, що він планує звернутися до секретаріату Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольму з проханням про перенесення граничної  дати винесення кінцевого рішення. На який час, сказати важко, але думаю, це буде декілька місяців», – пояснив Теклюк.

Представник НАК прокоментував і ситуацію з залученням іноземних партнерів до експлуатації українських ГТС: «Що стосується іноземних партнерів, то все в значній мірі буде залежати від того, наскільки ефективно буде працювати в Україні профільне законодавство. Зараз воно досить суперечливе, так і працює неефективно».

На його переконання, такими умовами складно зацікавити великих іноземних, наприклад, європейських гравців, адже вони звикли працювати на прозорому ринку з чіткими, зрозумілими правилами.

Зазначимо, голова НАК «Нафтогаз» Андрій Коболєв під час свого візиту до США обговорював можливість поставки американського LNG-газу в Україну.

Коболєв закликав США ввести санкції проти всіх учасників проекту «Північний потік-2». Газопровід не тільки суперечить інтересам Вашингтону та Брюсселя, а й ставить під загрозу безпеку Києва. На думку Коболєва, лише транзитна труба, що проходить територією України, здатна стримати РФ від «повноцінного нападу на Україну».

Також голова «Нафтогазу» зазначив, що якщо трубопровід буде добудовано, прибутки України від транзиту значно зменшаться, зараз країна отримує до $4 млрд від прокачки російського газу.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло