У Великобританії міністрів закликають вирішити проблему пластикових пляшок

У Великобританії міністрів закликають вирішити проблему пластикових пляшок

Метод повернення коштів за порожню пляшку успішно працює в кількох країнах

У Великобританії міністрів закликають вирішити проблему пластикових пляшок
Фото Ольга Паздерина / kurjer.info

Опозиційні партії закликають уряд Великобританії ввести схему повернення коштів за пластикову пляшку, щоб боротися з величезною кількістю пластикових відходів у країні, де щосекунди продається 400 пляшок. Про це пише The Guardian.

Система повернення грошей різко скоротить кількість пластикових пляшок, які засмічують вулиці й моря навколо Британії. Подібні системи запроваджені й успішно працюють не менш як у десятку країн.

Сью Хейман із партіх лейбористів закликала міністрів вжити швидких та оперативних заходів. «Схема повернення грошей отримає широку підтримку серед мас населення і дозволить переробляти значно більше пластикових відходів, ніж зараз», – впевнена вона.

Цю ідею підтримує глобальна компанія Coca-Cola, яка в своєму екологічному звіті, підготовленому для парламенту, зазначила, що потрібен новий підхід до поводження з пластиком перед загрозою світових змін клімату.

Кейт Пармінтер із ліберал-демократів заявила, що потреба вирішити проблему пластику стає все гострішою.

«Coca-Cola повідомила шотландському парламенту, що вони запровадять добре розроблену схему повернення коштів, – сказала вона. – Тепер, коли індустрія підтримує цю схему, настав час уряду Великобританії сказати своє слово».

У Великобританії міністрів закликають вирішити проблему пластикових пляшок

За даними The Guardian, мільйони пластикових пляшок купуються по всьому світу щохвилини, і до 2021 року їх кількість зросте ще на 20%.

Згідно з неопублікованою доповіддю парламенту, якщо в Британії буде введено систему повернення коштів, то щотижня на 4 млн менше пластикових пляшок викидатиметься в навколишнє середовище.

Система вже успішно працює в таких країнах, як Німеччина, Норвегія, Швеція та Австралія.

Станом на тепер у Великобританії переробляється 59% пластикових пляшок, тоді як у країнах, де діють схеми повернення коштів за пляшки, цей показник становить 90% і більше.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло