Німеччина боїться торгової війни з США

Німеччина боїться торгової війни з США

Політика Сполучених Штатів може завдати шкоди німецьким експортерам

Німеччина боїться торгової війни з США
фото з https://pixabay.com

Протекціоністський підхід президента США Дональда Трампа до торгівлі може спричинити торгову війну, заявила Асоціація німецьких торгово-промислових палат (DIHK) та додала, що німецькі компанії в США створюють велику кількість робочих місць. Про це повідомляє Reuters.

Німеччина стурбована тим, що спроба адміністрації США усунути причини дефіциту торгового балансу США та обмежити повноваження країн, що порушують правила торгівлі, може нанести шкоду її експортерам.

«Ми живемо в світі, в якому не можна виключати торгову війну», – сказав Фолкер Трайєр, голова підрозділу із закордонної торгівлі DIHK.

Обговорення питання торгівлі відбудеться під час саміту «Великої двадцятки» у Гамбурзі.

Трамп заздалегідь попередив, що введе прикордонний податок у розмірі 35% на автомобілі, які будуть виготовлятись на заводі автовиробника BMW, що буде побудований у Мексиці для експорту у Сполучені Штати

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що шукатиме компроміс із Трампом в області торгівлі. Втім залишається низка невирішених питань, серед яких рішення Трампа полишити Паризьку кліматичну угоду.

DIHK заявила у вівторок, що згідно із опитуванням, близько 50% із 4 000 фірм, що працюють закордоном, назвали політичні ризики головною загрозою для свого бізнесу на найближчі 12 місяців. Серед основних ризиків зазначається вихід Великобританії з ЄС, торгова політика США та протекціонізм. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті