Рада НБУ: Прямі фіскальні витрати від очищення банківської системи сягнули 14% ВВП

Рада НБУ: Прямі фіскальні витрати від очищення банківської системи сягнули 14% ВВП

У 2008 та 2009 роках держава витратила на банківську кризу значно менше

Системна банківська криза 2014-2016 років призвела до немалих фінансових втрат держави, бізнесу, населення. Про це свідчать офіційні оцінки Національного банку, повідомив Голова Ради Богдан Данилишин на своїй сторінці у Facebook.

За даними НБУ прямі фіскальні витрати України на подолання наслідків кризи банківського сектору вже сягнули 14% ВВП. Це перевищує відповідні витрати понесені під час фінансово-економічної кризи 2008-09 років, тоді як загальні втрати економіки від кризи наразі становлять 38% ВВП.

«Під тиском макроекономічних та політичних шоків у сукупності з військовим конфліктом наявні проблеми у банківській системі вилились у системну банківську кризу 2014-2016 років. Банківська система України зазнала докорінних змін. Це частково зумовлювалося несприятливою економічною кон’юнктурою на тлі військового конфлікту та втрати значної частини економічного та інфраструктурного потенціалу, більш ніж трикратним падінням курсу гривні, і, як наслідок, значними втратами платоспроможності бізнесу та населення. Зазначене серед іншого різко загострило старі проблеми вітчизняного банківського сектору», – йдеться у повідомленні.

За таких обставин Національний банк вдався до проведення “очищення” банківського сектору. Так за період 2014 – 2016 років було визнано неплатоспроможними 90 банків, активи яких до кризи становили близько третини активів усієї банківської системи.

Рада Національного банку України схвалила Оцінку діяльності Правління Національного банку України щодо розвитку банківсь...

Posted by Богдан Данилишин on Wednesday, July 5, 2017
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло