Через вилучення серверів М.Е.Doc півмільйона клієнтів компанії залишилися без бухобліку. ОНОВЛЮЄТЬСЯ

Через вилучення серверів М.Е.Doc півмільйона клієнтів компанії залишилися без бухобліку. ОНОВЛЮЄТЬСЯ

М.Е.Doc намагатимуться у найближчій час розмістити оновлення антивірусу на захищених серверах

Через вилучення серверів М.Е.Doc півмільйона клієнтів компанії залишилися без бухобліку. ОНОВЛЮЄТЬСЯ
Фото: pixabay.com

Міністр внутрішніх справ Арсеній Аваков повідомив, що представники компанії-розробника «M.E.Doc» були проінформовані про наявність вразливостей в їх системах антивірусними компаніями, але це було проігноровано. Компанія-виробник заперечує проблеми з безпекою і назвала це збігом, передає Інтерфакс.

Так, з метою негайного припинення безконтрольного поширення вірусу а також з огляду на «бездіяльність посадових осіб ТОВ» Інтелект-Сервіс, «які, незважаючи на неодноразові попередження антивірусних компаній і Департаменту кіберполіції, вводили в оману свої користувачів, запевняючи їх в безпеці ПО MEDoc. Було прийнято рішення про проведення обшуків і вилучення програмного і апаратного забезпечення компанії, за допомогою якого поширювалися віруси.

Прогнози повернення до роботи M.E. Doc відсутні. На даний момент M.E. Doc не має доступу до обладнання, тому що його вилучено правоохоронними органами з метою усунення проблеми. Клієнти можуть продовжувати використовувати ПО, адже продукт є офлайновим, повідомила Mind компанія M.E. Doc.

«Розуміючи всю відповідальність, розробники «M.E.Doc» доклали максимум зусиль аби виправити ситуацію. Нами було створено оновлення, яке гарантовано виключає загрози для користувачів. Проте в ході проведення слідчих дій сервера компанії тимчасово вилучені для аналізу проникнення. Таким чином, наразі ми позбавлені змоги випустити оновлення з підвищеним ступенем безпеки», – заявили «M.E.Doc» на офіційній сторінці у Facebook.

Вперше за історію існування ПЗ «M.E.Doc» стався безпрецедентний факт взлому, внаслідок якого до продукту було внесено ш...

Опубликовано M.E.Doc 5 июля 2017 г.

«M.E.Doc» також заявили, що готові співпрацювати з правоохоронними органами з ціллю усунення проблеми та надання додаткового захисту протягом розміщення оновлення на захищенних серверах. 

Державна фіскальна служба наразі відмовилася від використання найпопулярнішою на ринку програми податкової звітності «M.E.Doc» у зв'язку із звинуваченнями департаменту кіберполіції Нацполіції України на адресу її розробника про використання цієї програми в масштабній кібератаці.

Раніше ДФС в умовах ризиків використання ПЗ «M.E.Doc» пропонувала платникам податків користуватися послугами «Електронного кабінету платників» для здачі звітності. У той же час в коментарях на сторінці ДФС в мережі Facebook до повідомлення про штатній роботі «Електронного кабінету платників», ряд платників податків стверджували, що цей сервіс працює зі збоями, а також критикували його за малу пристосованість для потреб середнього та великого бізнесу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло