Аудиторська компанія PwC під розслідуванням після скандалу з BT Italia

Аудиторська компанія PwC під розслідуванням після скандалу з BT Italia

Британські й американські регулятори підозрюють PwC у зумисних помилках при аудиті та розкраданні коштів

Аудиторська компанія PwC під розслідуванням після скандалу з BT Italia
Фото BT Italia Milano/facebook

Світовий гігант аудиту – компанія PwC – перебуває під розслідуванням з боку британських регуляторів в зв'язку зі скандалом, пов'язаним із неякісним та «помилковим» аудитом італійського підрозділу телекомпанії BT, повідомляє інформагентство CNBC.

Рада з фінансової звітності (FRC) оголосила, що проведе перевірку того аудиту, який виконувала компанія PricewaterhouseCoopers LLP (PwC) щодо фінансових звітів BT з 2015 по 2017 рік.

Аудит італійського бізнесу, проведений PwC, знаходиться під пильною увагою в усьому світі після аналогічного розслідування, розпочатого в Великобританії минулого тижня.

BT втратив п'яту частину своєї ринкової вартості в січні після виявлення чорної діри (недостачі) розміром $685 млн на рахунках BT Italia в результаті «неправильного бухгалтерського обліку і поєднання неналежних продажів, покупки, факторингу і лізингових операцій».

Reuters повідомляє, що в США Рада з нагляду за бухгалтерськими обліковими записами також попросила італійського контролера ринку Consob відправити їм документацію про аудити, проведені PwC щодо BT в період 2014-2017 років.

Consob надав дані після схвалення прокуратури Мілана, яка проводить кримінальне розслідування щодо можливого помилкового аудиту і розкрадання.

Хоча основний лістинг BT – в Лондоні, його акції також котируються на Нью-Йоркській фондовій біржі у формі американських депозитарних акцій.

Прес-служба PwC заявила: «Ми будемо повністю співпрацювати з регуляторами в розслідуванні, якщо вони вважають, що якісь громадські інтереси постраждали».

У PwC запевнили, що аудит проводився на найвищому рівні і відповідав високим професійним стандартам компанії. Речник PwC заявив, що сам факт початку розслідування щодо компанії не означає, що вони у чомусь винні.

Нагадаємо, Україна звинувачує PwC в краху Приватбанка і збирається заборонити компанії проводити аудити інших банків. Після аудиту банку компанією Ernst and Young з’ясувалося, що перед націоналізацією нестача капіталу складала 192 млрд грн, а не 148 млрд грн, як стверджувалося в даних аудиту, проведеного в 2015 році компанією PwC.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті