Аудиторська компанія PwC під розслідуванням після скандалу з BT Italia
Британські й американські регулятори підозрюють PwC у зумисних помилках при аудиті та розкраданні коштів

Світовий гігант аудиту – компанія PwC – перебуває під розслідуванням з боку британських регуляторів в зв'язку зі скандалом, пов'язаним із неякісним та «помилковим» аудитом італійського підрозділу телекомпанії BT, повідомляє інформагентство CNBC.
Рада з фінансової звітності (FRC) оголосила, що проведе перевірку того аудиту, який виконувала компанія PricewaterhouseCoopers LLP (PwC) щодо фінансових звітів BT з 2015 по 2017 рік.
Аудит італійського бізнесу, проведений PwC, знаходиться під пильною увагою в усьому світі після аналогічного розслідування, розпочатого в Великобританії минулого тижня.
BT втратив п'яту частину своєї ринкової вартості в січні після виявлення чорної діри (недостачі) розміром $685 млн на рахунках BT Italia в результаті «неправильного бухгалтерського обліку і поєднання неналежних продажів, покупки, факторингу і лізингових операцій».
Reuters повідомляє, що в США Рада з нагляду за бухгалтерськими обліковими записами також попросила італійського контролера ринку Consob відправити їм документацію про аудити, проведені PwC щодо BT в період 2014-2017 років.
Consob надав дані після схвалення прокуратури Мілана, яка проводить кримінальне розслідування щодо можливого помилкового аудиту і розкрадання.
Хоча основний лістинг BT – в Лондоні, його акції також котируються на Нью-Йоркській фондовій біржі у формі американських депозитарних акцій.
Прес-служба PwC заявила: «Ми будемо повністю співпрацювати з регуляторами в розслідуванні, якщо вони вважають, що якісь громадські інтереси постраждали».
У PwC запевнили, що аудит проводився на найвищому рівні і відповідав високим професійним стандартам компанії. Речник PwC заявив, що сам факт початку розслідування щодо компанії не означає, що вони у чомусь винні.
Нагадаємо, Україна звинувачує PwC в краху Приватбанка і збирається заборонити компанії проводити аудити інших банків. Після аудиту банку компанією Ernst and Young з’ясувалося, що перед націоналізацією нестача капіталу складала 192 млрд грн, а не 148 млрд грн, як стверджувалося в даних аудиту, проведеного в 2015 році компанією PwC.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].