Трамп закликав Росію припинити «дестабілізувати» Україну

Трамп закликав Росію припинити «дестабілізувати» Україну

Також він наголосив на необхідності припинення підтримки урядів Сирії та Ірану

Трамп закликав Росію припинити «дестабілізувати» Україну
Фото Reuters

Напередодні запланованої двосторонньої зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним президент Дональд Трамп в четвер закликав Росію «припинити дестабілізаційну діяльність в Україні та інших місцях» і припинити підтримку ворожих урядів в Сирії та Ірані. Про це повідомляє Politico.

Він додав, що Захід має також бути уважним до проявів тероризму і закрити кордони для тих, «хто нехтує нашими цінностями і, хто використовує ненависть, щоб виправдати насилля стосовно невинних».

Трамп виступив на площі у Варшаві, поблизу пам’ятника Варшавського повстання. Під час промови він високо оцінив Польщу як давнього союзника Сполучених Штатів, наголошуючи, що країна є прикладом стійкої західної демократії .

 Трамп попередив Польщу стосовно трьох загроз, з яким зіштовхуються сьогодні такі держави:  тероризм, російська агресія та «стійка урядова бюрократія».  Щодо останньої, він нагадав Польщі та західним країнам, що вони «стали великими не завдяки документам, а тому, що людям дозволялось йти за своїми мріями та слідувати долі».

«Основне питання нашого часу: чи має Захід бажання вижити. Чи маємо ми впевненість у наших цінностях, щоб захистити їх за будь-яку ціну, – сказав Трамп. – Ми маємо достатньо поваги до наших громадян для захисту наших кордонів? Чи маємо ми бажання і мужність зберегти нашу цивілізацію від тих, хто її руйнує?»

Трансатлантичний альянс між США та Західною Європою «настільки ж сильний, як і раніше, а може навіть ще сильніший», – зазначив Трамп. І хоч Радянський Союз більше не загрожує Європі, проявляється Росія.

Також Трамп схвально відгукнувся про сплату Польщею внесків до НАТО. Як відомо, країна сплачує 2% від свого ВВП в Альянс. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло